KATEGORIE
OBSAH
ODPORUCANE RSS SPRAVY


SPRAVY (nahodne 18)

RECENZIE (nahodne 18)

Pozri Články o realitách
LIVING® − komplexný pohľad na reality.
Po siedmich mesiacoch nepretržitého klesania sa pokles stavebnej produkcie konečne zastavil.
Na americkom realitnom trhu sa začali objavovať prvé lastovičky optimistických správ. Globálna ekonomická kríza začína pociťovať prvé údery...
Počet vlastníkov nehnuteľností vo Veľkej Británii, ktorým bol odobratý ich nehnuteľný majetok, bol síce najvyšší za posledných pätnásť rokov, ale nie až taký vysoký, ako sa očakávalo.
Cena predávaných komodít je vždy výsledkom boja dvoch konfrontujúcich sa snáh: na strane predajcu je úsilie predať čo najvýhodnejšie, teda za čo najvyššiu cenu, a, samozrejme, zo strany kupujúceho vôľa dostať za investované prostriedky čo najlepší „tovar“.
Spomalenie realitného trhu sa výrazne prejavilo v nájmoch kancelárskych priestorov. V súčasnosti je ich ponuka silnejšia ako dopyt.
Vlani sa v Trenčianskom samosprávnom kraji dokončilo o 600 bytov viac ako minulý rok. So stavbou nových je to opačne.
Kupujúci si dobre uvedomujú svoju dominantnú úlohu na realitnom trhu, kríza ich naučila vyjednávať. Pri styku so zákazníkom a uvádzaní informácií treba jednať zodpovedne, akákoľvek snaha o nekorektné zavádzanie môže okamžite zmariť celú transakciu.
6 dôvodov, prečo spolupracovať s realitkou.
Počet dostupných bytov stále narastá. Dopyt po nich ovplyvňuje predovšetkým ústretovosť bánk v poskytovaní úverov.
Krivky demografických grafov sa za posledné roky rozvlnili. Čo to znamená pre realitný trh?
Každú nehnuteľnosť sa snažíme predať čo najvýhodnejšie, preto do nej často investujeme nemalé prostriedky. Zopár nenáročných tipov však takisto dokáže vylepšiť jej vzhľad. Nepokazte to, šancu na prvý dojem máte len raz!
Štatistické údaje prezrádzajú vývoj realitného trhu v jednotlivých regiónoch Slovenskej republiky.
Nájdeme ich v okolí každého väčšieho mesta. V deväťdesiatych rokoch boli symbolom luxusu ˗ stávali sa domovom predovšetkým bohatých podnikateľov, čo napovedá aj štýl, architektmi neslávne „prezývaný“ podnikateľský barok. V súčasnosti tento typ bývania vyhľadávajú predovšetkým mladé rodiny s deťmi. Prečo?
Český trh s nehnuteľnosťami sa nevyvíja veľmi priaznivo. Minulý rok klesol pod úroveň roku 2007, podľa iných kritérií trh dokonca zaznamenal slabší vývoj než v roku 2005.
Pri rutinnom písaní propagačných materiálov veľmi ľahko môže vzniknúť chyba. Bez toho, aby ste si to uvedomili, svojím zameraním na jeden typ kupujúceho môžete odradiť ďalších potenciálnych klientov. Ako teda písať propagáciu nehnuteľnosti, ako ju adresovať správnemu klientovi bez toho, aby ste vylúčili ďalších? Nasledujúci manuál vám v tom môže pomôcť.
Invenčnosť pri uskutočňovaní realitných podvodov je nekonečná, niekoľko spoločných indikátorov však možno spozorovať. Ako sa nedať oklamať? Základným pravidlom by malo byť: preveriť nielen nehnuteľnosť, ale aj jej majiteľa.
Pri vyberaní vlastného bývania zvažujeme desiatky aspektov. Definitívne rozhodnutie však zväčša závisí od jedinej otázky: budem sa tu cítiť ako doma?
Konečne vo svojom! – takto si mnohí slastne povzdychneme po prevzatí kľúčov od prvého vlastného bývania. Zdá sa, že celý proces bývania vrcholí nadobudnutím listu vlastníctva. Je vždy výhodné vlastniť ho?
Prvé čísla o výstavbe bytov v roku 2010 sú na svete. Najviac sa dokončovalo v okolí Nitry a Košíc.
Zdá sa vám cena bytu, ktorý vás zaujal, privysoká? Neviete, akú sumu požadovať za dom, ktorý chcete predať? Vytvorte si stratégiu na optimalizovanie ceny!
Ostrovný realitný trh nemá hlavu v smútku. A má na to pádne dôvody.
O tom, že na Slovensku funguje nájomné bývanie, sa v porovnaní so západnými krajinami veľmi hovoriť nedá. Zdá sa, že existuje priama závislosť medzi vyspelosťou krajiny a zastúpením nájomných bytov na realitnom trhu.
Ak cítite zodpovednosť za životné prostredie a vážite si aj svoje peniaze, neváhajte. Akýkoľvek prínos je užitočný a lepší než ľahostajné mávnutie rukou.
Podľa niektorých údajov vo Švédsku ročne umrie viac ľudí vplyvom azbestu ako v dôsledku pracovných úrazov. Ak ste správcom či majiteľom budovy, mali by ste vedieť, či sa vo vašich priestoroch nachádza táto život ohrozujúca látka.
Od obývateľnej budovy očakávame isté vlastnosti: ochranu pred chladom, slnkom, zrážkami, zvedavými pohľadmi... Ich zabezpečenie predstavuje pre prostredie značnú záťaž.
Och, sťahovanie. Radšej vyhorieť, ako sa sťahovať, hovorí sa. Keďže túto nepríjemnú tortúru absolvujeme len párkrát za život, je dobré pripomenúť si, ako ju zvládnuť čo najpríjemnejšie.
V časoch, ktoré neveľmi prajú transakciám na poli s realitami, mnoho odborníkov podrobne a citlivo analyzuje faktory podieľajúce sa na statuse – predaný/nepredaný.
Nie, nechystáme sa hovoriť o nečakanej návšteve susedy, ktorá ani po rôznych znameniach nie a nie odísť. Naše príbytky neraz čelia početnejším nečakaným návštevám...
V polovici minulého roka prišiel najpoužívanejší internetový vyhľadávač so smelou iniciatívou. Úspech tohto unikátneho projektu môže ovplyvniť osudy mnohých realitných portálov. Svet on-line realít spozornel.
Národná banka Slovenska zverejnila nové prieskumy trhu, prudký pád cien nehnuteľností sa pomaly zastavuje.
Kríza na slovenskom realitnom trhu sa v cenách bytov prejavuje veľmi zaujímavo. Žeby konečne trh kopíroval skutočné potreby svojich účastníkov? Ako sa ukazuje v priekumoch zverejnených Národnou bankou Slovenska, ceny nehnuteľností sa pohybujú oboma smermi, a to pomerne rýchlo.
Stavebná produkcia v júni medziročne klesla o 6,6 % na 522,4 mil. eur. Po zohľadnení sezónnych vplyvov bola o 1,3 % vyššia ako v máji.
Vládne kroky na navýšenie štátneho rozpočtu tentoraz neobišli ani trh s nehnuteľnosťami. Veľmi ho nepotešili.
Daň z nehnuteľnosti zvýši ceny, rozprúdi sa čierny obchod s realitami, ľudia sa budú báť nakupovať byty, pri predaji zdedeného bytu sa nedoplatíme...
Na hlavné mesto Írska udrela kríza s oveľa väčšou silou než na zvyšok krajiny. Ceny nehnuteľností tu za druhý kvartál klesli o 3,5 percenta, zatiaľ čo v ostatných mestách len o 0,8 percenta.
Čo sa aktuálne deje v sfére svetových realitných stratégií?
Po nedávnom otvorení diaľnice ponad Považskú Bystricu a jej priameho napojenie na Bratislavu možno v lokalite Považia zaznamenať „oteplenie“ aj vo forme realitných projektov.
Bŕ, súčasné dni vôbec nepripomínajú, že leto sa skončilo len prednedávnom. Počas týchto chladných dní ostávajú chladné aj naše radiátory. Dokedy ešte?
Novela zákona ešte nebola schválená, už rozbúrila stojaté vody na realitnom trhu. Podľa najnovších informácií však boli obavy predčasné a nič sa meniť nebude.
Investícia do bývania, akú v švédskych obchodoch nenájdete – wallpainting, to je maľovanie stien, ktoré aj z toho najvšednejšieho bytu vytvoria unikát.
Polovica odborníkov pracujúcich na realitnom trhu vo Veľkej Británii chce opustiť svoje zamestnanie. V časoch, keď sa tamojší trh stabilizuje... Prečo?
Zlé chýry, ktoré sa šíria o realitných kanceláriách a ich pracovníkoch, maria obchody a povesť mnohým svedomitým maklérom. Žiaľ, často majú aj reálne odôvodnenie. Dôkazom je aktuálna kauza zo susednej Českej republiky.
V centre Popradu vyrastie polyfunkčný objekt Palace Hill, ktorému genius locci zrejme nebude chýbať.
Hypotekárny úver, stavebné sporenie, bohaté dedičstvo... Toto nie je jediný spôsob, ako sa dostať k vytúženému bývaniu. Poradíme vám, ako ho získať inak, dokonca za menej, než je reálna trhová cena.
Nedbanlivosť, neznalosť, nezákonnosť. Tieto slová charakterizujú príčiny zmätku, ktorý momentálne otriasa povesťou amerických bánk.
Žilina sa v tomto čase rozrástla o ďalšie nákupné plochy. Pre svoju polohu v centre mesta ich široká i odborná verejnosť prijíma veľmi ťažko.
Realitné kancelárie rady nahovárajú klientov na uzavretie exkluzívnej zmluvy, sľubujúc im „nadštandardnú“ starostlivosť. Skúsenosti viacerých nespokojných klientov však často hovoria o opaku... Kedy má zmysel uzavrieť túto zmluvu?
Národná banka Slovenska zverejnila údaje, ktoré sú optimistické – tretí, zvyčajne krízový kvartál má najvyššiu cenu bytov za tento rok.
Podvodom, ktorých zrealizovaniu napomohlo uzavretie exkluzívnej zmluvy, sme sa v LIVINGU už venovali. Teraz je však potrebné povedať aj b).
Nájomníci v takzvaných regulovaných bytoch nabudúci rok prídu o časť privilégií. Poďme sa pozrieť na to, ako sa Česi popasovali s obrovským zdedeným problémom, ktorý nedá spávať ani nám na Slovensku.
Vývoj výstavby realít v 3. kvartáli 2010 v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka.
Ceny na realitnom trhu sú v najväčších čínskych mestách dosť vysoké, no aj napriek tomu sa tam predáva vo veľkom. Odborníci hovoria o bubline, ktorá by mohla čoskoro spľasnúť. Ako Čína bojuje s týmto rizikom?
V Bratislave sa má realizovať projekt nositeľky „Nobelovej ceny za architektúru“,najnovšie aj čerstvej víťazky Festivalu svetovej architektúry(WAF). Rukopis Zahy Hadid je nepriehľadnuteľný.
Koniec roka je vždy obdobím bilancií. Tentoraz sme sa zamerali na krajiny ekonomicky nie neporovnateľné so Slovenskom.
Čas Vianoc prejde ako voda a pokojnú atmosféru začne nahlodávať červík nových plánov a predsavzatí. Ponovoročné vytriezvenie je „vďaka“ účtom a inkasám dosť rýchle. Niekedy treba prosto vymyslieť plán, ako ďalej...
V roku 2011 ostáva maximálna výška štátnej prémie rovnaká, stále predstavuje 66,39 eura. Pre všetkých, čo počítajú s jej získaním, pozor, mení sa výška vkladu potrebná na jej získanie!
Sľúbený seriál o podnikaní na trhu s nehnuteľnosťami a jeho úskaliach sa práve začína.
V našom seriáli Ako podnikať v realitách pokračujeme. Na rad sa dostali obchodné spoločnosti, ako sa teda podniká právnickej osobe?
Od zakladania obchodnej spoločnosti mnohých odradí predstava komplikovaných administratívno-právnych postupov. Je to škoda, pretože podnikanie formou eseročky sa pokladá za najvýhodnejšie. S nami sa vám to podarí.
Na daň z nehnuteľnosti máte už len pár dní. Od Nového roka sa do zákona o dani z príjmov navyše zavádza niekoľko zmien. Všetky ovplyvnia vašu daň, na ktorú už pomaly treba začať myslieť.
Property Portal Watch po prvýkrát smeruje svoju konferenciu do Európy, je to jedinečná šanca podučiť sa niečo o obchodoch s nehnuteľnosťami v globálnom pohľade.
Tak ako októbrové správy priniesli optimizmus na tváre slovenských obchodníkov s nehnuteľnosťami, posledné údaje z niektorých krajov ho trochu zmrazili. Záver roka bol cenovo slabší.
Započítať parapetnú dosku do obytnej plochy? Nuž, možno nás uteší správa, že inde vo svete to majú s bývaním ešte ťažšie – a aj drahšie.
Uchádzači o hypotekárne úvery by mali počkať do 1. apríla čakajú ich priaznivé zmeny. Menej poplatkov, časová lehota na rozmyslenie a zmenu banky, ústretové kroky novopečeným rodičom...
Fenomén, rozširujúci sa na rôzne typy trhov, realitný nevynímajúc.
Na neurčito, na neurčito... takto sa už celé roky odkladalo riešenie bludného kruhu regulovaného nájomného v reštituovaných domov. Od minulej stredy sú vyhliadky iné.

- PARTNERI A REKLAMA -

Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press
Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press

PHOTOPRESS - fotobanka
PHOTOPRESS
 
DATAPRESSCOMP
DATAPRESSCOMP

TASR - tlačová agentúra
TASR

TASR - portál Teraz.sk
TERAZ. SK
 
TASR - portál WEBMAGAZIN
WEBMAGAZIN
 
REPORTRESS - tlačové správy
REPORTRESS
 
SLOVENSKÉ REKORDY®
SLOVENSKÉ REKORDY

Visit Us On FacebookCheck Our Feed
Visit Us On TwitterVisit Us On Youtube
Visit Us On GooglePlusVisit Us On Pinterest
Visit Us On Linkedin