KATEGORIE
OBSAH
ODPORUCANE RSS SPRAVY


SPRAVY (nahodne 18)

RECENZIE (nahodne 18)

Pozri Aktuality.sk - Domáce správy
Portál Aktuality.sk - Domáce správy.


Podľa nej je v Smere veľká nespokojnosť a napätie. Strana je vraj skorumpovaná a ovládajú ju utajení sponzori. Ľudia však o tom nechcú hovoriť, pretože majú strach. Hosťom relácie NA ROVINU s Marekom Vagovičom bola Renáta Kolenčíková, bývalá krajská tajomníčka Smeru v Nitre.
Európska únia prekročila ďalší míľnik v zjednodušovaní obchodovania s ekonomickými veľmocami. Únia je celosvetovým obchodným lídrom s vysoko pozitívnou obchodnou bilanciou. Pri uvoľňovaní obchodných pravidiel však striktne dbá aj na naše strategické záujmy.
Motoristi sa počas víkendu nedostanú z Považskej Bystrice do Púchova po ceste II/507.
Ministerstvu školstva sa podarilo na testovanie vyčleniť 160-tisíc eur, uskutoční sa v novembri.
Slovensko dnes čaká chladné a veterné počasie. Pre sever a východ územia hlásia meteorológovia bohaté zrážky, nevyhnú sa ani strednému Slovensku.
Voľby na úrovni krajov a samospráv dokážu namiešať slušný Molotovov koktejl.
Eurokomisárka pre regionálnu politiku Corina Cretuová privítala slovenské záväzky, ktoré jej v Bruseli predstavila ministerka školstva Martina Lubyová (nominantka SNS) v súvislosti s pozastaveným čerpaním eurofondov v rámci Operačného programu Výskum a inovácie.
Bola by to „veľká škoda", keby iránsku jadrovú dohodu z roku 2015 „zničili darebácki nováčikovia na poli svetovej politiky". Povedal to ránsky prezident Hasan Rúhání v prejave na pôde Organizácie Spojených národov
Bol to sovietsky dôstojník, ktorý v roku 1983 zabránil atómovej vojne. Vo svete Kimových nukleárnych testov (a Trumpových tweetov) treba pestovať pamiatku ľudí ako Stanislav Petrov.
V mene pápeža Františka príde vykonať blahorečenie slovenského saleziána Titusa Zemana jeho zástupca.
Slovensko patrí medzi krajiny s vyššou spotrebou alkoholu. Tvrdí to Svetová zdravotnícka organizácia (WHO). V jeho konzumácii ho zaraďuje ku krajinám ako Ukrajina, Rumunsko, Maďarsko, Česko či Litva, Lotyšsko, Poľsko a Slovinsko.
Nie je veľmi ťažké hovoriť o tom, keď niekomu zoberú slobodu. “Ste zatknutý” znamená, že nemôžete odísť. Väzňom sa odníma ich sloboda. Ak sa tak stane neprávom, hovoríme o “ukradnutej” slobode, lebo podľa práva by ste si ju mali užívať. Je vám ale možné ukradnúť vašu zodpovednosť?
Parlamentný finančný výbor žiada od ministra financií správu k medializovaným informáciám.
Podľa súčasného šéfa RTVS Jaroslava Rezníka bude renovácia stáť minimálne 32 miliónov eur.
Exministra školstva odvolal premiér Robert Fico pre pochybné rozdeľovanie miliónov eur na vedu. Po odvolaní sa vrátil na minsiterstvo ako poradca.
Opozíční poslanci žiadajú zriadenie úradu, ktorý by dohliadal aj na to, aké dary politici dostanú či ako sa správajú.
V Bratislave na Prievozskej za križovatkou s Miletičovou smerom do centra bol padnutý strom.
Minister obrany Peter Gajdoš oficiálne požiada o odklad rozhodnutia, aké stíhačky kúpi. Dnes vysvetľoval podstatu sporu, ktorý tento krok vyvolal.
Národniari majú plán, ktorý všetci pred nimi zavrhli ako nezmyselný. Čo však urobia oni?
Ministerstvo zdravotníctva chce mať lieky viac pod kontrolou.
V Pobaltí a v Beneluxe majú toľko hnoja od hospodárskych zvierat, že už nevedia, čo s ním. Farmári sa preto presúvajú inde – napríklad aj na Slovensko.
Kauza financovania Kiskovej kampane opäť narástla. A opäť tým istým spôsobom - anonym poslal médiám informácie, ktoré nezákonne unikli z Finančnej správy alebo z polície.
Po Slovensku a ďalších krajinách Vyšehradskej štvorky (V4) upozornila na odlišnú kvalitu značkových potravín v rôznych členských štátoch Európskej únie dnes aj Litva prostredníctvom ministra pôdohospodárstva Broniusa Markauskasa.
Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) odstúpili v pondelok od rámcovej zmluvy so spoločnosťou Transprojekt na prenájom priestorov na Predstaničnom námestí pred Hlavnou stanicou v Bratislave.
Ruské stíhačky budú brániť zhora členskú krajinu NATO (teda Slovensko) dlhšie ako sa zdalo. Nové letia na Slovensko veľmi pomaly a nikto netuší, kedy naozaj pristanú.

- PARTNERI A REKLAMA -

Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press
Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press

PHOTOPRESS - fotobanka
PHOTOPRESS
 
DATAPRESSCOMP
DATAPRESSCOMP

TASR - tlačová agentúra
TASR

TASR - portál Teraz.sk
TERAZ. SK
 
TASR - portál WEBMAGAZIN
WEBMAGAZIN
 
REPORTRESS - tlačové správy
REPORTRESS
 
SLOVENSKÉ REKORDY®
SLOVENSKÉ REKORDY

Visit Us On FacebookCheck Our Feed
Visit Us On TwitterVisit Us On Youtube
Visit Us On GooglePlusVisit Us On Pinterest
Visit Us On Linkedin

FANDÍME SLOVENSKU 2016

Newsletter - odber informácii