KATEGORIE
OBSAH
ODPORUCANE RSS SPRAVY


SPRAVY (nahodne 18)

RECENZIE (nahodne 18)

Pozri Aktuality.sk - Domáce správy
Portál Aktuality.sk - Domáce správy.


Najsilnejším sieťovým odvetvím je Smer. Nepomáha žiadna regulácia. Energia (a drzosť) tejto politickej sily je bez obmedzení. Najnovší dôkaz sa volá Ľubomír Jahnátek na čele regulačného úradu.
Vláda už schválila Miroslavovi Lajčákovi paušálne náhrady, kým bude pôsobiť v New Yorku. O plat ministra nepríde.
Bývalý líder Siete Radoslav Procházka už nechce byť sudcom Všeobecného súdu Európskej únie a požiadal vládu SR, aby stiahla jeho nomináciu.
Zrážky sa od pondelka do dnes vyskytli na celom území Slovenska.
Strana Sieť ohlásila, že obnovuje svoju činnosť. Informovalo o tom dnes jej komunikačné oddelenie.
Bývalý politik Vladimír Mečiar, dlhoročný predseda Ľudovej strany - Hnutie za demokratické Slovensko (ĽS-HZDS) sa 26. júla dožíva 75 rokov.
Strážcovia prírody môžu dať pokutu 66 eur a odobrať nazbierané lesné plody. Vo výnimočných prípadoch môžu uložiť pokutu až takmer 3320 eur.
Meteorológovia varujú pred dažďom na strednom aj východnom Slovensku. Pre väčšinu regiónov platí výstraha druhého stupňa.
Hasiči v Banskobystrickom kraji mali pondelkový večer rušný. Včera od 18.00 do 20.30 h vyrazili k 12 zásahom, ktoré si vyžiadalo nepriaznivé počasie.
Ľudia, ktorí sa už roky pohybujú v prostredí politických strán, poukazujú na to, že málokto daruje svojej strane desiatky tisíc eur len z čistej lásky alebo lojality k nej.
Pred troma týždňami bol Andrej Danko urazený a nahnevaný. Trucoval. Až tak, že Ficovi zrušil rokovanie vlády. Nakoniec sa Fico s Dankom udobrili. No nebolo to zadarmo.
Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Marian Kotleba (ĽSNS) ani po rokovaní krajského parlamentu neodpovedal novinárom, či sa vo voľbách do vyšších územných celkov bude opätovne uchádzať o post šéfa kraja.
Podľa analytikov IFP diaľnice naozaj o čosi znižujú nezamestnanosť. Aby sa však zaostávajúce regióny vzchopili, treba v nich popri tom ešte zvyšovať ľudský kapitál.
Minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smeru-SD) chce doladiť pravidlá pri vyberaní poplatkov.
Ľubomír Jahnátek je dôkazom toho, že ani viaceré kauzy nemusia človeku zahatať cestu k funkciám. Aj preto sa dvojnásobný minister opäť posadí do kresla, z ktorého bude dozerať na ceny energií.
Kandidatúru primátora Levoče Milana Majerského (KDH) na funkciu predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) podporia okrem KDH aj strana SaS a hnutie OĽaNO-NOVA.
Ako ide dohromady stranícky nominant na čele nezávislého úradu? Podľa premiéra Fica to nie je žiaden problém.
Pomerne vlhké a teplé počasie na severe Slovenska počas aktuálnej sezóny mimoriadne praje hubárom. Mykologička z Liptova Kristína Urbanová avizuje oproti minulému roku oveľa lepšiu hubársku sezónu.
Iniciatíva troch morí, ktorá má prepojiť viacero krajín strednej a východnej Európy v energetických projektoch, zatiaľ vyzerá ako „trucpodnik“ Poľska podporovaný Trumpom. Proti Merkelovej a Macronovi. Zapájať sa do takýchto regionálnych iniciatív má však napriek tomu zmysel.
Hasiči dnes v Humennom po búrke riešili problém s výpadkom elektrického prúdu v nemocnici.
Horskí záchranári dnes vo Vysokých Tatrách pomáhali zranenej 59-ročnej slovenskej turistke.
Poslanec Smeru Glváč sa nechal počuť, že „Ukrajina najbližších 20 rokov nemá čo hľadať v NATO“.
Od izraelského premiéra Benjamina Netanjahua sa očakávalo, že počas svojej návštevy v Budapešti aspoň „pokarhá“ Viktora Orbána za neprípustné sympatie maďarského premiéra k fašistickej (horthyovskej) minulosti svojej krajiny. Netanyahu nakoniec Orbána povýšil na spojenca. A to je chyba.
Profesionálni vojaci z Protilietadlovej raketovej brigády Nitra sa tento týždeň zapojili do ostrých bojových strelieb z raketových systémov 9K38 Igla v českom výcvikovom priestore Hradiště. Previerka bola súčasťou medzinárodného cvičenia Tobruq Legacy 2017.
V sobotu zomrel zakladateľ umeleckého súboru Lúčnica, umelecký vedúci a choreograf Lúčnice Štefan Nosáľ. Pozrite si jeho život na fotografiách.
V okresoch Senec a Galanta hrozia dnes predpoludním lokálne povodne, spôsobené prívalovým dažďom.
Tento výsledok zrejme súvisí s nedávnym škandálom súvisiacim s objemom rozpočtových prostriedkov pre rezort obrany, ale aj s obavami voličov, že Macron nesplní svoje predvolebné sľuby.

- PARTNERI A REKLAMA -

Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press
Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press

PHOTOPRESS - fotobanka
PHOTOPRESS
 
DATAPRESSCOMP
DATAPRESSCOMP

TASR - tlačová agentúra
TASR

TASR - portál Teraz.sk
TERAZ. SK
 
TASR - portál WEBMAGAZIN
WEBMAGAZIN
 
REPORTRESS - tlačové správy
REPORTRESS
 
SLOVENSKÉ REKORDY®
SLOVENSKÉ REKORDY

Visit Us On FacebookCheck Our Feed
Visit Us On TwitterVisit Us On Youtube
Visit Us On GooglePlusVisit Us On Pinterest
Visit Us On Linkedin

FANDÍME SLOVENSKU 2016

Newsletter - odber informácii