KATEGORIE
OBSAH
ODPORUCANE RSS SPRAVY


SPRAVY (nahodne 18)

RECENZIE (nahodne 18)

Pozri Aktuality.sk - Domáce správy
Portál Aktuality.sk - Domáce správy.


V materskej škole v Prašníku neďaleko Piešťan je mimoriadna situácia. Hospitalizovali tam škôlkarku hospitalizovali s podozrením na prasaciu chrípku.
Leteckí záchranári zo Žiliny boli v priebehu utorka privolaní najskôr k úrazu, ktorý sa stal 14-ročnej lyžiarke na Martinských holiach, následne záchranársky vrtuľník smeroval k lyžiarskemu úrazu dieťaťa v skiareáli Zuberec – Milotín.
Používanie lieku Heberprot, ktorý získalo Slovensko v rámci deblokácie kubánskeho dlhu, či vybudovanie Centra pre liečbu diabetickej nohy na Slovensku. Aj o tom hovoria ministri slovenskej a kubánskej vlády na Kube.
Ak chce Turecko vyriešiť otázku kurdských územných nárokov, malo by spolupracovať so sýrskou vládou.
Nespokojnosť s prípravou výstavby R2, ku ktorej sa vláda zaviazala uznesením č. 254/2016 na výjazdovom rokovaní dňa 24. júna 2016 v Rimavskej Sobote, jej dnes formou otvoreného listu vyjadrilo 85 primátorov a starostov obcí z regiónu Gemer – Malohont.
Môžeme začať odpočítavať. Do koľkých minút od hlasovania na vláde začne Andrej Danko so svojou partiou rozprávať o tom, že „republiku a národ si drogami rozvracať nedáme“?
Kým doteraz sú tabule s názvom obcí v jazyku národnostných menšín veľkosťou menšie a modré, po novom budú rovnako veľké ako tabule so slovenským názvom obce a biele.
Dvojjazyčné tabule, ktoré pri cestách označujú názvy obcí, sa postupne obmenia.
Šéf parlamentu Andrej Danko sa vyjadril k myšlienke slovensko-poľskej kandidatúry na zorganizovanie zimných olympijských hier vo Vysokých Tatrách.
Ochranári chcú, aby sa Bezpečnostná rada SR zaoberala zásobovaním obyvateľstva pitnou vodou. Slovenský ochranársky snem (S-O-S) preto v otvorenom liste žiada premiéra Roberta Fica (Smer-SD) o jej zvolanie.
Pred senátom Okresného súdu Bratislava I pokračuje v stredu (21.2.) proces v kauze takzvaného autičkárskeho gangu, kde je hlavný obžalovaný Martin R. a ďalšie osoby.
V Bratislave momentálne sneží. Vodiči v Bratislave a jej okolí hlásia na viacerých miestach zhustenú premávku či dopravné nehody.
Hasiči zasahovali pri požiari rodinného domu v Suchej nad Parnou.
Tretiaci na základných školách sa budú v školskom roku 2018/2019 učiť z nových učebníc prírodovedy. 
Vláda bude v stredu riešiť dosť radikálne zmeny – držanie drog už nemá byť trestný čin, ale len priestupok. Hoci ide o kontroverznú tému, vo vláde nepočuť nijaké námietky.
Stanislav Vospálek bol pravou rukou rómskeho splnomocnenca. Teraz od neho dávajú ruky preč.
„Ak sa chceme posunúť vpred, nemali by sme spochybňovať rozhodnutia úradu,“ povedal v relácii NA ROVINU s Marekom Vagovičom šéf Úradu pre verejné obstarávanie Miroslav Hlivák.
Verejnosť môže v priebehu 15 dní doručiť na Odbor starostlivosti o životné prostredie Okresného úradu Myjava pripomienky k tomuto zámeru.
Zranenému 42-ročnému lyžiarovi letel na pomoc vrtuľník.
Študenti zo Strednej odbornej školy v Sečovciach si v priestoroch múzea v Trebišove skúsili vyučovanie v socialistickej škole. Podľa ich učiteľa sa im najviac páčilo písanie na písacom stroji.
Podľa Najvyššieho kontrolného úradu bol však vo viacerých prípadoch porušený zákon.
Dostať sa na vysokú školu aj čosi obnáša. Ako sa dnešní maturanti pripravujú na to, aby ich zobrali? Znižujú vysoké školy svoje nároky alebo stále platí, že je potrebná príprava? A koľko prípravné kurzy zhltnú peňazí?

- PARTNERI A REKLAMA -

Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press
Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press

PHOTOPRESS - fotobanka
PHOTOPRESS
 
DATAPRESSCOMP
DATAPRESSCOMP

TASR - tlačová agentúra
TASR

TASR - portál Teraz.sk
TERAZ. SK
 
TASR - portál WEBMAGAZIN
WEBMAGAZIN
 
REPORTRESS - tlačové správy
REPORTRESS
 
SLOVENSKÉ REKORDY®
SLOVENSKÉ REKORDY

Visit Us On FacebookCheck Our Feed
Visit Us On TwitterVisit Us On Youtube
Visit Us On GooglePlusVisit Us On Pinterest
Visit Us On Linkedin

FANDÍME SLOVENSKU 2016

Newsletter - odber informácii