KATEGORIE
OBSAH
ODPORUCANE RSS SPRAVY


SPRAVY (nahodne 18)

RECENZIE (nahodne 18)

Pozri TV TA3 - publicistika
RSS kanál spravodajskej televízie TA3 - publicistika.


Šport+ z 20. októbra 2020.
Portugalským výrobcom bicyklov sa mimoriadne darí. Počas pandémie zvýšili výrobu a predaj o 200 percent. Indonézske Bali je pre pandémiu stále uzavreté. Jeho obyvatelia, pracujúci v turizme sa teraz živia zberom morských rias. Pozrite si reláciu Spektrum.
Druhý pilier bude zrejme naše úspory zhodnocovať lepšie než teraz, zabezpečiť to má ústavný zákon, ktorý pripravuje minister práce, z navrhovaných zmien vyplýva, že sporitelia by mali mať peniaze v takých dôchodkových fondoch, ktoré im dlhodobo ponúknu čo najväčšie výnosy. Vstup do druhého piliera by mal byť opäť povinný s možnosťou výstupu v ustanovenej lehote, zmeny sa majú týkať aj prvého piliera. O tejto téme sme sa viac rozprávali s Martinom Višňovským, členom predstavenstva NN dôchodkových spoločností.
Hostia v prvej časti: Jaroslav Naď (OĽANO), minister obrany, Denisa Saková (Hlas-SD), bývalá ministerka vnútra. Hostia v druhej časti: Hostia: Peter Cmorej (SaS), poslanec NR SR, Erik Tomáš (Hlas-SD), poslanec NR SR.
Hlavné správy z 20. októbra 2020
Divácke otázky sa opäť týkali najmä sociálnych dávok a príspevkov. Ako budú vyzerať v druhej vlne pandémie koronavírusu, nám priblížil náš hosť Jozef Mihál, odborník na pracovné právo a sociálne poistenie.
Vzorec, podľa ktorého sa rozdeľujú štátne financie pre uznané športy vyvoláva množstvo otáznikov. Aký je spôsob jeho výpočtu a sú vstupné dáta dostatočne obejktívne? Pýtali sme sa docenta katedry aplikovanej matematiky Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave Richarda Kollára a viceprezidenta Slovenského olympijského a športového výboru Zdenka Kříža.
Množstvo poľnohospodárskej pôdy na Slovensku sa nevyužíva. Odborníci z Národného lesníckeho centra vo Zvolene spolu s Geografickým ústavom SAV mapovali jej rozlohu a potenciálne využitie pri výrobe energie z obnoviteľných zdrojov. Nemeckí vedci skúmajú účinky paliny proti ochoreniu COVID-19. Tisíce delfínov po celom svete, ktoré sú atrakciou v zábavných parkoch, by mohli nahradiť šikovné robotické repliky.
Vláda pripravuje plošné testovanie na Covid-19. Ozývajú sa hlasy za tento projekt. Silnejú aj hlasy proti. Premiér Matovič už avizuje, že testovanie povinné nebude, ale neúčasť na testovaní by predsa len mala byť sankcionovaná povinnou karanténou. Môže štát postihovať občana, ktorý odmietne účasť na testovaní? Otázky, ktoré si kladie v týchto dňoch väčšina obyvateľov tejto krajiny, sme položili ústavnému právnikovi Vincentovi Bujňákovi.
Šport+ z 19. októbra 2020.
Pre firmy je pandémia veľkou výzvou a mnohé z nich zvolili ako riešenie prechod do online priestoru. Tým sa zmenili aj ich potreby na komunikačné služby. O aké nové riešenia mali záujem? Aký je rozdiel v požiadavkách veľkých a malých firiem? Odpovedala nám Zuzana Nemečková, riaditeľka obchodu pre biznis klientov v Orange.
Hostia: Jana Cigániková (SaS), predsedníčka výboru NR SR pre zdravotníctvo, Richard Raši (Hlas-SD), bývalý minister zdravotníctva, Ľubomír Petrák (Smer-SD), poslanec NR SR, starosta obce Hurbanova ves, Marian Kollár, prezident, Slovenská lekárska komora, Michal Kaliňák, ústredný riaditeľ kancelárie ZMOS.
Hlavné správy z 19. októbra 2020
Odpovedali sme na divácke otázky, ktoré súvisia s pandémiou a rôznymi životnými situáciami, v ktorých sa v súčasnoti nachádza mnoho ľudí. Do štúdia sme pozvali Jozefa Mihála, odborníka na pracovné právo a sociálne poistenie.
Slovenské kúpele sú súčasťou krízových scenárov pri riešení pandémie. Mohli by byť miestom, kde skončia ľudia v dobrovoľnej karanténe po kontakte s kovid pozitívnym človekom. V krajinách Európskej únie slúžia kúpele pre pacientov nemocníc, ktoré sa museli reprofilizovať na kovid nemocnice. O téme sme hovorili s predsedníčkou Asociácie slovenských kúpeľov Jankou Zálešákovou.
Šport+ z 18. októbra 2020.
Hlavné správy z 18. októbra 2020.
Pozrite si tlačovú besedu po mimoriadnom rokovaní vlády. Premiér Igor Matovič, ministri a predseda parlamentu Boris Kollár hovorili o celoplošnom testovaní. Vláda ním poverila Ozbrojené sily SR.
Hostia: ministerka investícií Veronika Remišová (Za ľudí), poslanec NR SR Robert Fico (Smer-SD), ministerka kultúry Natália Milanová (OĽANO), poslankyňa NR SR a bývalá ministerka kultúry Ľubica Laššáková (nezávislá), predseda Správy štátnych hmotných rezerv Ján Rudolf (SaS).
Bez komentára zo 17. októbra, Bratislava.
Šport+ zo 17. októbra 2020.
Speváčka Natália Hatalová v súvislosti s aktuálnou situáciou pocítila úbytok pracovných príležitostí. Nesťažuje sa však. O zábavu sa jej totiž stará jej malá dcéra Viktória.
Väčšina z nás sa ešte nad Vianocami nezamýšľa, ale svetoznáma modelka Michaela Kocianová má úplne jasno v tom, čo by si želala pod vianočný stromček.
Pred rokom zasiahla nielen Česko a Slovensko smutná správa o smrti majstra Karla Gotta. V týchto dňoch mal byť v kinách dokument o tejto významnej osobnosti. Aktuálna situácia však zmenila všetky plány, a tak si čakanie na snímku môžeme spríjemniť aspoň videoklipom k novej verzii piesne Jdi za štěstím.
Ako začínajúci módny návrhár zaujal Martin Hrča predovšetkým zmyslom pre univerzálnu a lokálnu módu. Vo svojich návrhoch sa často snaží reagovať na aktuálnu spoločenskú situáciu.
Hlavné správy zo 17. októbra 2020.
BMW Z4 sDrive 30i s dvolitrovým štvorvalcom s výkonom 258 koní a pohonom zadnej nápravy. Je to doslova magnet pre oči. Hodí sa aj na každodenné využitie?
Obľúbený Citroen C3 podstúpil omladzovaciu kúru. Naozaj v jeho prípade platí, že na atmosférickom motore s priamym vstrekovaním sa nemá čo pokaziť?
Už niekoľko rokov môžu používatelia moderných smartfónov na Slovensku využívať výhody modernej dátovej siete 4G. Čoraz viac sa však začína hovoriť aj o sieti 5G. A tak sa telekomunikační operátori pripravujú, aby bolo budúce nasadenie siete čo najlepšie. Ako taká príprava vyzerá a čo je za ňou?
Využívanie alternatívnych foriem výroby elektrickej energie má rozhodne zelenú. Premieňanie slnečných lúčov, poprípade vetra či sily mora na elektrickú energiu je dlhodobým cieľom. Spoľahnúť sa len na tieto formy výroby sa však nedá. Výkyvy vo výrobe elektriny z prírodných zdrojov by však mohol pomôcť vyriešiť projekt Elsea. V rámci neho tak na Slovensku plánuje ZSE vybudovať zariadenie na skladovanie energie.
Šport+ zo 16 októbra 2020.
Dobré správy zo 16. októbra 2020.
Slovensko stále patrí ku krajinám, kde aj malé množstvo marihuany môže znamenať veľké problémy. Kým v niektorých krajinách je využívaná v medicíne, u nás je to nelegálna droga. To znamená, že vám za ňu hrozí buď pokuta alebo rovno väzenie. Čo marihuana spôsobuje - Aký trest by bol adekvátny za držanie malého množstva tejto drogy a mala by byť u nás dekriminalizovaná? Pozreli sme sa na to.
Hlavné správy zo 16. októbra 2020.
Pozrite si tlačovú besedu ministra zdravotníctva, Mareka Krajčího a hlavného hygienika, Jána Mikasa. Spolu s prezidentom Slovenskej spoločnosti infektológov, Pavlom Jarčuškom a štátnym tajomníkom ministerstva zdravotníctva, Petrom Stachurasom sa vyjadrili k aktuálnej epidemiologickej situácii.
Prvá vlna koronavírusu podnikateľov položila na kolená a pomoc štátu bola minimálna. Pokúsili sa to ustáť. Prišla však druhá vlna a štát opäť nariadil opatrenia. Pre tisíce slovenských živnostníkov a malých firiem môžu byť likvidačné. Ako vyzerá biznis a pomoc štátu v čase korony nám porozprávala podnikateľka, Katarína Feix.
Šport+ z 15. októbra 2020.
V Bratislave spustili testovaciu prevádzku 5G siete. Ľuďom to umožní vyskúšať si internet novej generácie. Slovenská republika podpíše s USA spoločnú deklaráciu o spolupráci v oblasti 5G sietí. Našimi hosťami boli generálny riaditeľ O2 Peter Gažík a výkonný riaditeľ Slovensko.Digital Gabriel Lachmann.
Hostia: Milan Krajniak (Sme rodina), minister práce, Peter Žiga (Hlas-SD), poslanec NR SR, bývalý minister hospodárstva / Jozef Lenč, politológ.
Hlavné správy z 15. októbra 2020.
Kríza spojená so šírením pandémie ničí slovenský gastrobiznis. Podľa dát poradenskej spoločnosti Bisnode od začiatku tohto roka zanikla bezmála tisícka reštaurácií, pohostinstiev či prevádzok s rýchlym občerstvením. Viac sa dozviete v ekonomických správach.
Od začiatku pandémie koronavírusu sme denne konfrontovaní s číslami o pacientoch na jednotkách intenzívnej starostlivosti. Samostatnú položku v zozname majú pacienti na umelej pľúcnej ventilácii. Čo to znamená, ak za človeka musí dýchať ventilátor? Aké procesy prebiehajú v jeho pľúcach, čo sa deje s jeho telom a akú má šancu prežiť tento stav? Pýtali sme sa odborníka a anestéziológa, Petra Michalku.
Pozrite si tlačovú besedu ministra školstva, Branislava Gröhlinga. Spolu so svojou poradkyňou, Saskiou Repčíkovou a štátnou tajomníčkou ministerstva školstva, Monikou Filipovou, informovali o povinných materských školách od 5 rokov.
Šport+ zo 14. októbra 2020.
V relácii Ekonomika+ sme sa tentokrát venovali obchodným vzťahom EÚ a Číny. Výkonný podpredseda Európskej komisie Valdis Dombrovskis vyhlásil, že ich treba prekopať. Brusel by mal podľa neho viac tlačiť na Peking, aby otvoril domáci trh európskym investorom a dovozcom. Zároveň navrhol, aby Únia lepšie monitorovala investície čínskych firiem v Európe. Bližšie sme sa na tému pozreli s riaditeľkou Infinity Standard Michaelou Královičovou.
Hostia: Eduard Heger (OĽANO), minister financií, Iveta Rušinová, primátorka Krompách, Pavol Mikulášek, prezident HaZZ SR, Erik Tomáš (Hlas-SD), poslanec NR SR, Ondrej Dostál (SaS), poslanec NR SR.
Hlavné správy zo 14. októbra 2020
V pondelok špecializovaný trestný súd poslal za mreže predsedu Ľudovej strany Naše Slovensko Mariána Kotlebu. Rozsudok ešte nie je právoplatný, ale je prelomový. Súd sa jasne postavil proti extrémizmu, fašizmu a neonacizmu. O tejto téme sme sa rozprávali s historikom Jakubom Drábikom, autorom znaleckého posudku, ktorý definoval, prečo je Marián Kotleba neonacista.
Šport+ z 13. októbra 2020.

- PARTNERI A REKLAMA -

Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press
Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press

PHOTOPRESS - fotobanka
PHOTOPRESS
 
DATAPRESSCOMP
DATAPRESSCOMP

TASR - tlačová agentúra
TASR

TASR - portál Teraz.sk
TERAZ. SK
 
TASR - portál WEBMAGAZIN
WEBMAGAZIN
 
REPORTRESS - tlačové správy
REPORTRESS
 
SLOVENSKÉ REKORDY®
SLOVENSKÉ REKORDY

Visit Us On FacebookCheck Our Feed
Visit Us On TwitterVisit Us On Youtube
Visit Us On GooglePlusVisit Us On Pinterest
Visit Us On Linkedin