KATEGORIE
OBSAH
ODPORUCANE RSS SPRAVY


SPRAVY (nahodne 18)

RECENZIE (nahodne 18)

Pozri INVESTUJEME.SK - všetky články
INVESTUJEME.SK - všetky články


Poslanci Národnej rady SR schválili zavedenie poistnej dane. Tá začne platiť od 1. januára budúceho roku. Poslanci tak neakceptovali námietky poisťovní, ako aj verejnú online petíciu na www.rukyprec.sk.

The post Poslanci schválili poistnú daň appeared first on Investujeme.sk.

Výuka finanční gramotnosti je od roku 2013 povinnou součástí vzdělávání na základních školách. Má to ale háček. Každá škola může k povinné výuce přistoupit po svém. Jaké projekty pro základní školy pomáhají?

The post Finanční gramotnost od základní školy… ale jak? appeared first on Investujeme.sk.

Akciové trhy ostávajú pod tlakom pre nerzvozitu okolo protekcionizmu v zahraničnom obchode. Júnový prieskum nálady Philly Fed v USA výrazne zaostal za očakávaniami, klesol na jeden a pol ročné dno. Všetky oči obchodníkov s ropou sa dnes upierajú na Viedeň, kde začína zasadnutie OPECu. AKCIOVÉ TRHY Na finančných trhoch pokračuje nervózna atmosféra prameniaca z obáv z protekcionizmu, […]

The post Ranný prehľad trhov 22. 6. 2018 appeared first on Investujeme.sk.

Pred časom začal na Slovensku pôsobiť prvý investičný robo advisor. Ambíciou zakladateľov je sprístupniť finančné investície čo najširšiemu okruhu záujemcov. Minimálny vklad je preto stanovený na 20 eur mesačne. O projekte sa rozprávame s investičným riaditeľom firmy Finax Radoslavom Kasíkom.

The post Na trhu je prvý investičný robo-advisor appeared first on Investujeme.sk.

Krajiny združené v Európskom menovom systéme, tzv. eurozóna, budú mať spoločný rozpočet. Ten by mal slúžiť na dorovnanie ekonomickej úrovne jednotlivých krajín eurozóny.

The post Eurozóna bude mať vlastný rozpočet appeared first on Investujeme.sk.

Ministri krajín združených v OPEC sa už začínajú schádzať vo Viedni, aby sa zúčastnili piatkového zasadania, ktoré mnohí označujú ako najťažšie od roku 2011. Vtedy zoskupenie krajín vrátene Venezuely a Iránu zablokovalo snahy Saudskej Arábie zvýšiť produkciu kartelu, ktorá chcela pribrzdiť rastúce ceny ropy. Vtedajší saudsko-arabský minister Ali al-Naimi volal po zvýšení denných dodávok o 1,5 milióna barelov.

The post OPEC čaká najdôležitejšie zasadnutie od roku 2011 appeared first on Investujeme.sk.

Čína je najrýchlejšie rastúcou krajinou v tomto storočí a túžba investorov dostať sa k tomuto rastu prostredníctvom kapitálových trhov je značná. Investori doteraz čínskym akciám veľmi nedôverovali. Avšak teraz, keď sú tie najlepšie z nich súčasťou indexu rozvíjajúcich sa trhov MSCI, záujem o ne sa zvyšuje

The post Čínske akcie sa otvárajú svetu appeared first on Investujeme.sk.

Americký technologický akciový index Nasdaq Composite prepisoval historické maximá. Nervozita okolo obchodnej vojny mierne ustúpila, keď americký minister obchodu Ross naznačil, že nechce ďalšiu eskaláciu napätia. Čína je pripravená uvoľniť menovú politiku cez zníženie povinných minimálnych rezerv bánk s cieľom pomôcť malým podnikom lepšie čeliť externým šokom. AKCIOVÉ TRHY Hlavné svetové akciové trhy sa v stredu odrazili, keď nastala […]

The post Ranný prehľad trhov 21. 6. 2018 appeared first on Investujeme.sk.

I při výpočtu invalidního důchodu platí, že lidé s vyššími příjmy mají vyšší invalidní důchod. Rozdíly jsou však velmi malé. Náhradový poměr lidí s vyššími příjmy je značně nižší než u lidí s nižšími příjmy. Vlastní komerční pojištění by mělo být samozřejmostí.

The post Invalidní důchod: S vyšším příjmem bez pojištění ani ránu appeared first on Investujeme.sk.

Mám investovať do apartmánov? Oplatí sa to? V poslednom čase dostávam práve túto otázku, preto som sa rozhodol k tomu napísať pár slov.

The post Investícia do apartmánu – áno, alebo nie? appeared first on Investujeme.sk.


- PARTNERI A REKLAMA -

Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press
Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press

PHOTOPRESS - fotobanka
PHOTOPRESS
 
DATAPRESSCOMP
DATAPRESSCOMP

TASR - tlačová agentúra
TASR

TASR - portál Teraz.sk
TERAZ. SK
 
TASR - portál WEBMAGAZIN
WEBMAGAZIN
 
REPORTRESS - tlačové správy
REPORTRESS
 
SLOVENSKÉ REKORDY®
SLOVENSKÉ REKORDY

Visit Us On FacebookCheck Our Feed
Visit Us On TwitterVisit Us On Youtube
Visit Us On GooglePlusVisit Us On Pinterest
Visit Us On Linkedin