KATEGORIE
OBSAH
ODPORUCANE RSS SPRAVY


SPRAVY (nahodne 18)

RECENZIE (nahodne 18)

Pozri INVESTUJEME.SK - všetky články
INVESTUJEME.SK - všetky články


Slovenská ekonomika si naďalej udržiava pozitívne a stabilné tempo rastu, keď v 3. kvartáli medziročne vzrástla o 3,3 percenta. Ide teda o mierne spomalenie v porovnaní s druhým štvrťrokom, kedy náš HDP vzrástol o 3,7 percenta. Bližšiu štruktúru rastu ekonomiky zatiaľ nepoznáme, keďže ide len o prvý, tzv. rýchly odhad Štatistického úradu.

The post Slovenská ekonomika pokračuje v najpomalšom raste vo V4 appeared first on Investujeme.sk.

Počet dolárových milionárov sa celosvetovo zvýšil o 2,3 milióna. Celosvetové bohatstvo vzrástlo o 6,4 percenta. Vyplýva to zo štúdie Global Wealth Reportu Credit Suisse 2017.

The post Počet najbohatších ľudí sveta opäť vzrástol appeared first on Investujeme.sk.

Angele Merkelovej sa nedarí zložiť nemeckú vládu. Janet Yellenová ponúkla svoju rezignáciu z postu šéfky Fedu. Zlato zaznamenalo najvyšší pokles za posledné dva mesiace. AKCIOVÉ TRHY Akciové trhy na oboch brehoch Atlantiku rástli, zatiaľ čo investori sledovali politické dianie v USA aj v Európe. Pozornosť sa z daňovej reformy v USA na teraz presunula na politickú situáciu v Nemecku, […]

The post Ranný prehľad trhov 21. 11. 2017 appeared first on Investujeme.sk.

Jednoduché a mezi poradci velmi oblíbené řešení pro pravidelné investice na delším časovém horizontu. Výhodou je široce diverzifikované portfolio, nevýhodou vysoká roční nákladovost TER, která dlouhodobě snižuje čisté výnosy. Jeho další skrytou slabinou je také měnové riziko.

The post Fond-show: Conseq Active Invest Dynamický appeared first on Investujeme.sk.

Nezamestnanosť prepísala historické minimá aj v októbri, keď klesla len na 6,14 percenta. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka je to zlepšenie o 2,94 percentuálneho bodu. Situácia je dôsledkom celkového oživenia ekonomiky. Viac zamestnaných zas vytvorí trh pre služby, napríklad pre hypotéky.

The post Slovenský pracovný trh sa topí v optimizme appeared first on Investujeme.sk.

V parlamente je návrh novely zákona, ktorý by mal zakázať reklamy na spotrebné úvery, a iné pôžičky pre spotrebiteľov pred Vianočnými sviatkami. Cieľom má byť ochrana občanov pred neuváženým zadlžovaním sa.

The post Mala by byť reklama na pôžičky pred Vianocami zakázaná? appeared first on Investujeme.sk.

Angele Merkelovej sa nepodarilo zostaviť koalíciu. Rokovania o novej nemeckej vláde totiž v nedeľu zlyhali, keď sa strana FDP rozhodla ukončiť rokovania. Dôvodom nedohody boli utečenecká politika, ekológia a energetická politika.

The post A. Merkelová pri zostavovaní vlády neuspela. Aké možnosti teraz má Nemecko? appeared first on Investujeme.sk.

Dlžníci Sociálnej poisťovne budú môcť po novom splácať neuhradené poistné formou splátkového kalendára v trvaní 24 mesiacov.

The post Sociálna poisťovňa predĺži lehotu dojednania splátkového kalendára na 24 mesiacov appeared first on Investujeme.sk.

Skepsa na trhoch okolo daňovej reformy v USA pokračuje. Zlato atakuje hladinu 1300 dolárov. Dolár pod tlakom. AKCIOVÉ TRHY Európske aj americké akciové burzy končili v piatok v červených číslach, keď medzi trhovými hráčmi naďalej panuje nervozita okolo daňovej reformy v Spojených štátoch, ktorá síce bola schválená v Snemovni reprezentantov, no ešte je otázne, ako rýchlo prejde cez Senát. […]

The post Ranný prehľad trhov 20. 11. 2017 appeared first on Investujeme.sk.

Policie již v březnu zatkla čelního představitele WSM Jiřího Kubíčka. Zároveň zajistila majetek společnosti. WSM Robot ale dál nabízí služby. Jak dlouho se může podvod ještě udržet?

The post WSM Robot: Podvod pořád běží? appeared first on Investujeme.sk.


- PARTNERI A REKLAMA -

Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press
Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press

PHOTOPRESS - fotobanka
PHOTOPRESS
 
DATAPRESSCOMP
DATAPRESSCOMP

TASR - tlačová agentúra
TASR

TASR - portál Teraz.sk
TERAZ. SK
 
TASR - portál WEBMAGAZIN
WEBMAGAZIN
 
REPORTRESS - tlačové správy
REPORTRESS
 
SLOVENSKÉ REKORDY®
SLOVENSKÉ REKORDY

Visit Us On FacebookCheck Our Feed
Visit Us On TwitterVisit Us On Youtube
Visit Us On GooglePlusVisit Us On Pinterest
Visit Us On Linkedin

FANDÍME SLOVENSKU 2016

Newsletter - odber informácii