KATEGORIE
OBSAH
ODPORUCANE RSS SPRAVY


SPRAVY (nahodne 18)

RECENZIE (nahodne 18)

Pozri INVESTUJEME.SK - všetky články
INVESTUJEME.SK - všetky články


Ministerstvo financií SR chce podporiť rozvoj fintech inovácií. Vytvorilo Centrum pre finančné inovácie, ktoré sa má tejto problematike detailne venovať.

The post Vzniklo Centrum pre finančné inovácie, ktoré má pomôcť rozvoju fintech na Slovensku appeared first on Investujeme.sk.

Pád akciových trh citeľne odkrojil z výnosov dôchodkových fondov v druhom pilieri. Veľa prezrádza pohľad na zhodnotenie v horizonte posledného mesiaca, ktorý dostal takmer všetky fondy do hlbokej straty.

The post Februárový pád trhov okresal aj výnosy v 2. pilieri appeared first on Investujeme.sk.

Kurz bitcoinu opäť rastie. Po tom, čo začiatkom mesiaca klesol až pod šesť tisíc dolárov, sa jeho kurz aktuálne nachádza nad hranicou desať tisíc dolárov. Nemalý vplyv na tom má aj neznámy investor, ktorý začiatkom februára investoval do meny takmer 400 tisíc dolárov.

The post Bitcoin vďaka veľkému neznámemu investorovi znovu rastie appeared first on Investujeme.sk.

„Sektor je dnes zahlcen zprostředkovateli, kteří zprostředkují jeden nebo dva produkty za půl roku nebo za rok,“ říká Marta Gellová, prezidentka EFPA ČR, a dodává: „Všechny kroky legislativy vedou k tomu, aby v oboru zůstali pouze ti, kteří se finančnímu zprostředkování a poradenství chtějí věnovat na plný úvazek.“

The post Marta Gellová: Zkoušky odborné způsobilosti získávají jednotný tvar appeared first on Investujeme.sk.

Včera vládol na trhoch pokoj, keď bola Wall Street zatvorená. Nomináciu na nového viceprezidenta ECB získal španielsky minister financií Luis de Guindos. AKCIOVÉ TRHY Európske akciové trhy v pondelok klesli pri nízkych zobchodovaných objemoch. V USA boli trhy zatvorené pre štátny sviatok – Deň prezidentov. DLHOPISOVÉ TRHY Dlhopisové trhy v eurozóne sa príliš nehýbali a chýbal im výraznejší impulz […]

The post Ranný prehľad trhov 20. 2. 2018 appeared first on Investujeme.sk.

Niektoré banky zobrali smernicu PSD2 len ako hrozbu. Prispôsobili sa jej len ako nevyhnutnej regulácii, ale nepostavili na nej svoje stratégie. Práve tieto banky sú pritom najviac zraniteľné zo strany fintech firiem. Klienti totiž inovácie vyžadujú a sú ochotní kvôli tomu zmeniť i poskytovateľa finančných služieb.

The post Smernica PSD2 prinesie inovácie najmä v platobných službách, retaile a úveroch appeared first on Investujeme.sk.

Na minulotýždňovej konferencii venovanej trhu práce premiér Robert Fico naznačil svoju víziu budúcej minimálnej mzdy. "Som pripravený hovoriť o vyššej sume, ako povedzme len tá päťstovka. Poďme hovoriť o 520 eurách... Dobre buchneme po stole tento rok, pokiaľ ide o minimálnu mzdu, musíme to urobiť," uviedol.

The post Predseda vlády blúznil o minimálnej mzde appeared first on Investujeme.sk.

Pre školákov sa dnes začala sezóna jarných prázdnin. Ako prví si voľno užijú deti zo Stredného Slovenska. Viac voľného času, ale aj pohybu, so sebou prináša aj vyššie riziko detských úrazov. Je preto deťom venovať dostatok pozornosti.

The post Počas jarných prázdnin viac hrozia detské úrazy appeared first on Investujeme.sk.

Měnová politika je na cestě k normálu, ekonomice se daří. Regulátoři však chtějí zatínat své drápky stále více. Kde se skrývají největší rizika finančního sektoru? Jaké jsou neduhy distribuce finančních produktů? Blížíme se oligopolizaci?

The post Otázka deregulacie je na mieste appeared first on Investujeme.sk.

Americké akcie zaznamenali najlepší týždeň za ostatných päť rokov. India s rekordným dovozom ropy v januári. USA zvažujú protekcionistické opatrenia pri dovoze ocele a hliníka. AKCIOVÉ TRHY Hlavné svetové akciové trhy pokračovali aj v piatok v odraze, keď postupne odznieva šok z veľkej technickej korekcie, ktorá bola preexponovaná, čo bolo spôsobené pákovými obchodmi špekulujúcimi práve na nízku volatilitu, […]

The post Ranný prehľad trhov 19. 2. 2018 appeared first on Investujeme.sk.


- PARTNERI A REKLAMA -

Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press
Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press

PHOTOPRESS - fotobanka
PHOTOPRESS
 
DATAPRESSCOMP
DATAPRESSCOMP

TASR - tlačová agentúra
TASR

TASR - portál Teraz.sk
TERAZ. SK
 
TASR - portál WEBMAGAZIN
WEBMAGAZIN
 
REPORTRESS - tlačové správy
REPORTRESS
 
SLOVENSKÉ REKORDY®
SLOVENSKÉ REKORDY

Visit Us On FacebookCheck Our Feed
Visit Us On TwitterVisit Us On Youtube
Visit Us On GooglePlusVisit Us On Pinterest
Visit Us On Linkedin

FANDÍME SLOVENSKU 2016

Newsletter - odber informácii