KATEGORIE
OBSAH
ODPORUCANE RSS SPRAVY


SPRAVY (nahodne 18)

RECENZIE (nahodne 18)

Pozri INVESTUJEME.SK - všetky články
INVESTUJEME.SK - všetky články


Očakáva sa, že Angela Merkelová vyhrá aj nadchádzajúce, už svoje štvrté voľby, ktoré sa uskutočnia túto nedeľu. Jej strana, CDU, však len ťažko získa dostatočný počet kresiel na to, aby mohla vládnuť sama. Z hľadiska finančných trhov nie sú nemecké voľby kľúčovou udalosťou.

The post Trhy z nemeckých volieb strach nemajú. Rozruch však môžu vyvolať rokovania o novej vláde appeared first on Investujeme.sk.

Fed v súlade s očakávaním oznámil rekdukciu svojej bilancie. Fed jasne naznačil, že možno očakávať ešte jedno zvýšenie sadzieb v tomto roku. Dolár reagoval na Fed posilnením sa. AKCIOVÉ TRHY Akciové trhy na oboch brehoch Atlantiku ostali takmer nezmenené po zasadnutí Fedu, na ktorom centrálni bankári prekvapili investorov viac jastrabejším slovníkom, keď očakávajú ešte jedno […]

The post Ranný prehľad trhov 21. 9. 2017 appeared first on Investujeme.sk.

Finanční poradenství dostává novou úroveň – finanční plánování. V čem se liší? A jaké jsou zkušenosti ze zahraničí?

The post Od finančního poradenství k finančnímu plánování appeared first on Investujeme.sk.

Viaceré banky menili od augusta alebo od septembra svoje cenníky. Väčšinou išlo o zdraženie len doplnkových služieb, nie nosných produktov. Zmeny v sadzobníkoch vyvolávajú často búrlivé reakcie. V skutočnosti však nemusí ísť vždy o zdražovanie. Banky sa často snažia poplatkami len vychovávať klientov.

The post Banky sa snažia cez poplatky prevychovávať klientov appeared first on Investujeme.sk.

Podľa prieskumu bude svojich zamestnancov alebo sa reštrukturalizovať po brexite v marci 2019 takmer polovica opýtaných finančných firiem. Ich najväčšou obavou je tzv. tvrdý brexit, teda strata prístupu na spoločný európsky trh.

The post Z odchodu finančníkov z Británie profitujú najmä Frankfurt a Paríž appeared first on Investujeme.sk.

Strhnuté a zrolované strechy, popadané komíny, poškodené žalúzie, sieťky na oknách, fasády a izolácie domov, ale aj zničené vozidlá či padajúcimi stromami rozbité okná. To sú najčastejšie hlásenia klientov po víchrici, ktorá v piatok minulý týždeň zasiahla Slovensko.

The post Minulotýždňová víchrica spôsobila veľké škody appeared first on Investujeme.sk.

Česko-slovenská finančná skupina Arca Capital podpísala transakčnú dokumentáciu a urobila tak prvý krok k získaniu majoritného podielu v rakúskej privátnej banke Wiener Privatbank. Transakcia ešte podlieha schválaniu regulačných orgánov.

The post Arca Capital kupuje rakúsku banku Wiener Privatbank appeared first on Investujeme.sk.

Počet ľudí hľadajúcich si aktívne prácu klesol opäť na historické minimum. Nezamestnanosť v auguste predstavovala len 6,54 percenta. K poklesu došlo v všetkých krajoch.

The post Nezamestnanosť klesla na 6,54 % appeared first on Investujeme.sk.

Americké akcie opäť prepisovali historické maximá. Dolár pred dnešným koncom dvojdňového zasadnutia Fedu pod tlakom. Ropa ustúpila z päťmesačných maxím. ECB nejednotná ohľadne rekalibrácie kvantitatívneho uvoľňovania. AKCIOVÉ TRHY Akciové trhy na oboch brehoch Atlantiku v utorok len stagnovali, keď čakali na výraznejší impulz pre pohyb, ktorý by mohol prísť dnes po zverejnení výsledku zasadnutia Fedu. […]

The post Ranný prehľad trhov 20. 9. 2017 appeared first on Investujeme.sk.

Možnosť vybrať si z ponuky podielových fondov je skvelá, no treba sa vedieť rozhodnúť. Na Slovensku je v ponuke takmer 600 otvorených fondov. Pre tých, ktorí sa v nej nevedia zorientovať sme pripravili základné rozdelenie fondov.

The post Podľa čoho si vybrať ten správny typ podielového fondu appeared first on Investujeme.sk.


- PARTNERI A REKLAMA -

Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press
Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press

PHOTOPRESS - fotobanka
PHOTOPRESS
 
DATAPRESSCOMP
DATAPRESSCOMP

TASR - tlačová agentúra
TASR

TASR - portál Teraz.sk
TERAZ. SK
 
TASR - portál WEBMAGAZIN
WEBMAGAZIN
 
REPORTRESS - tlačové správy
REPORTRESS
 
SLOVENSKÉ REKORDY®
SLOVENSKÉ REKORDY

Visit Us On FacebookCheck Our Feed
Visit Us On TwitterVisit Us On Youtube
Visit Us On GooglePlusVisit Us On Pinterest
Visit Us On Linkedin

FANDÍME SLOVENSKU 2016

Newsletter - odber informácii