KATEGORIE
OBSAH
ODPORUCANE RSS SPRAVY


SPRAVY (nahodne 18)

RECENZIE (nahodne 18)

Pozri e TREND - ekonomika
TREND - Týždenník o ekonomike a podnikaní.Pestovatelia kávy v časti Brazílie bojujú s chrobákmi ktorí napádajú jej plody. Vláda ešte predtým než sa problém objavil očakávala, že produkcia kávy tento rok klesne o 11 percent. Dôvodom malo byť zlé počasie a vyčerpanie rastlín po vysokej úrode v minulom roku, uviedla agentúra Reuters.
Je to už sto rokov, čo Albert Einstein zmenil vnímanie sveta predstavením všeobecnej teórie relativity. Ani génius ako on sa však nevyhol chybičke. Keď svoje rovnice dokončil, prekážalo mu, že neumožňovali opísať statický vesmír – taký, ktorý sa nerozpína ani potenciálne nezmenšuje.
Pražský súd uznal vinným lobistu Mareka Dalíka v kauze nákupu obrnených vozidiel Pandur a poslal ho za pokus o podvod na päť rokov do väzenia. Ten pred súdom zmenil svoju výpoveď a povedal že na stretnutí so zbrojármi hovoril o čiastke 18 miliónov eur Miroslav Výboh. Informoval o tom český server iDnes.cz.
Prečítajte si najdôležitejšie udalosti dňa v skratke TREND.24: Izrael odstráni detektory kovov na Chrámovej hore
Čína cez víkend otvorila kino na jednom zo sporných ostrovov v Juhočínskom mori. Kinosála je v obci San-ša na ostrovčeku Woody Island, na ktorý si robí okrem Číny nárok aj Vietnam a Taiwan. Informoval o tom spravodajský server BBC.
Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) chce nakúpiť nové rovnošatové súčasti a doplnky k ním pre svojich určených zamestnancov. Na dodanie ošatenia počas dvoch rokov spolu s využitím opcie na ďalšie dva roky predpokladá vynaložiť predbežne takmer 2,5 milióna eur bez DPH. Ako vyplýva z vyhlásenej verejnej súťaže, zákazka je rozdelená na štyri časti podľa druhov oblečenia a doplnkov.
Pri kontrole procesu verejného obstarávania na projekt Edunet nezistili žiadne nedostatky. Ministerstvo školstva tak môže s úspešným uchádzačom uzatvoriť zmluvu.
Talianske štúdio Stefano Boeri Architetti sa presadzuje nápaditými projektami, ktoré kombinujú mestské prostredie a výrazné prírodné prvky. Nedávno predstavilo víziu vertikálnych záhrad a lesného mesta – futuristické mestečko vybudované v Číne, ktoré bude obklopené miliónom rastlín a obrastené 40-tisíc stromami. Štúdio sa tak snaží prísť na spôsob, ako jednoducho a účinne bojovať proti mestskému smogu a zároveň esteticky zveľadiť betónové mestské scenérie. Ďalším zaujímavým projektom tohto štúdia je zelená nemocnica.
Nemecká Deutsche Bank plánuje stiahnuť z Londýna aktíva v objeme zhruba 300 miliárd eur a premiestniť ich do Frankfurtu. Informovala o tom v pondelok agentúra Bloomberg, pričom sa odvolávala na zdroje oboznámené s problematikou.
V tempe zhromažďovania zlata v štátnych devízových rezervách vedie Rusko pred Tureckom a Kazachstanom. Vyplýva to z pravidelnej mesačnej správy o devízových rezervách v zlate, ktorú vydáva marketingová organizácia najvýznamnejších ťažiarov zlata World Gold Council (WGC).
Švédska polícia v Štokholme v pondelok po sérii prepadnutí zadržala ako páchateľa skupinu šiestich detí – najmladší z nich mal deväť rokov. Polícia v súvislosti s prípadom vyjadrila obavy zo stále otvoreného problému takzvaných detí ulice, ktoré do krajiny prišli bez sprievodu a ktoré žijú mimo švédsku spoločnosť, napísal server The Local.
Každý, kto chce robiť biznis so štátom, so samosprávou alebo má záujem o peniaze zo štátnych fondov, sa musí zapísať do 31. júla do registra partnerov verejného sektora. Platí limit na obchody. Do registra sa nemusia zapisovať tie firmy, ktoré sa uchádzajú o zákazku nižšiu ako 100-tisíc eur alebo 250-tisíc eur opakovane. Výnimka sa týka aj neziskoviek, ktoré dostávajú dotácie od štátu. Ak však majú majetok alebo majetkové práva nad 100-tisíc eur, do registra sa zapísať musia.
Prvý „legálny“ či „oficiálny“ sovietsky milionár Arťom Tarasov zomrel túto nedeľu v Moskve, tri desiatky rokov po tom, čo sa na sklonku komunizmu stal priekopníkom podnikania, vtedy ešte pod pláštikom „družstevníka“.
Členské krajiny eurozóny vďaka nízkym úrokovým sadzbám ušetrili od vypuknutia globálnej finančnej krízy v roku 2008 takmer bilión eur pri dlhových nákladoch.
Slovenskému turizmu sa posledné tri roky darí ako nikdy predtým. Počet hostí v hoteloch a penziónoch rástol v rokoch 2015 a 2016 podľa Štatistického úradu SR o 16 percent. Tento rok sa síce spomalil, ale ešte stále je to slušných sedem percent. Lenže namiesto radosti robí hotelierom a gastronómom prírastok návštevníkov vrásky. Kým kedysi bol ich hlavným problémom nedostatok hostí, dnes je oveľa väčším zohnať personál, ktorý sa o nich postará.
Prečítajte si najdôležitejšie udalosti dňa v skratke TREND.24: Teroristi nazvali Trumpa miliardárom bez mozgu
Grécko sa po trojročnej prestávke vracia na dlhopisové trhy. Ministerstvo financií v Aténach dnes oznámilo, že plánuje investorom ponúknuť novú emisiu päťročných dlhopisov, ktorá by sa v závislosti od trhových podmienok mohla uskutočniť už v utorok.
Rusko vyhlási tender na výstavbu novej elektrárne na anektovanom polostrove Krym, ktorý anektovalo v roku 2014. Podľa agentúry TASS to dnes oznámil námestník ruského ministra energetiky Vjačeslav Kravčenko.
Azerbajdžanský prezident Ilham Alijev oslávil Národný deň tlače v krajine štedro a veľkolepo. Sviatok, ktorý je 22. júla a ktorý začal výrazne presadzovať bývalý prezident Hejdar Alijev, jeho otec, využil I. Alijev na to, aby novinárom daroval 255 bytov zadarmo. V krajine, v ktorej má nezávislosť médií pochybnú povesť, ide o podozrivé gesto.
Platy učiteľov sa majú od 1. septembra zvýšiť o šesť percent. Nariadenie odsúhlasila vláda a o výsledku informoval na brífingu premiér Robert Fico a minister školstva Peter Plavčan. Ďalšie zvyšovanie o šesť percent bude od septembra 2018, rovnako v roku 2019 a o šesť percent by mali učiteľom stúpnuť platy aj od januára 2020.
„Sme rozhodnutí sa profilovať ako centristická strana. Nebudeme sa orientovať na výrazné konzervatívne ani liberálne riešenia, nebudeme výrazne ani pravicová ani ľavicová strana. Chceme obsadiť politický stred a prinášať pragmatické riešenia,“ povedal poslanec Jozef Mihál po víkendovom stretnutí zakladajúcich členov.
V prvom polroku bolo na Slovensku zadržaných 1 507 falošných eurobankoviek. Ako ďalej informovala Národná banka Slovenska (NBS), približne 85 percent falzifikátov bolo zadržaných v obehu. V porovnaní s prvým polrokom vlaňajška je to pokles falzifikátov o 18,6 percenta
Ľubomír Jahnátek sa stal šéfom Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). Do funkcie ho vymenovala vláda SR na náhradnom pondelkovom rokovaní. Ako po skončení rokovania uviedol premiér Robert Fico, Ľubomír Jahnátek bol výrazne lepší ako ostatní kandidáti.
Finančná situácia britských domácností sa v júli zhoršila najrýchlejším tempom za tri roky. Domácnosti si nemôžu dovoliť veľké nákupy, ako je osobný automobil, dovolenka či domáce prístroje. Ukázali to údaje konzultačnej spoločnosti IHS Markit, o ktorých informovala agentúra Reuters.

- PARTNERI A REKLAMA -

Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press
Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press

PHOTOPRESS - fotobanka
PHOTOPRESS
 
DATAPRESSCOMP
DATAPRESSCOMP

TASR - tlačová agentúra
TASR

TASR - portál Teraz.sk
TERAZ. SK
 
TASR - portál WEBMAGAZIN
WEBMAGAZIN
 
REPORTRESS - tlačové správy
REPORTRESS
 
SLOVENSKÉ REKORDY®
SLOVENSKÉ REKORDY

Visit Us On FacebookCheck Our Feed
Visit Us On TwitterVisit Us On Youtube
Visit Us On GooglePlusVisit Us On Pinterest
Visit Us On Linkedin

FANDÍME SLOVENSKU 2016

Newsletter - odber informácii