KATEGORIE
OBSAH
ODPORUCANE RSS SPRAVY


SPRAVY (nahodne 18)

RECENZIE (nahodne 18)

Pozri e TREND - ekonomika
TREND - Týždenník o ekonomike a podnikaní.



V materskej škole v Prašníku neďaleko Piešťan majú mimoriadnu situáciu. Malú škôlkárku hospitalizovali s podozrením na prasaciu chrípku. Informáciu priniesol portál televízie Markíza tvnoviny.sk.
Názor | Predseda vládnej SNS má opäť sen. Tentokrát by rád oživil nápad zorganizovať s Poľskom Zimné olympijské hry. Ekonomický efekt by mohol byť ešte horší ako pri plánoch na národného leteckého dopravcu. Pri dnes nastavených podmienkach platí, že na olympijské hry je lepšie sa pozerať v televízii, ako ich organizovať doma.
Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) potvrdila, že z 32 dieselmotorových vozňov od spoločnosti ŽOS Vrútky doteraz nenasadila do prevádzky v regionálnej doprave sedemnásť. Príčinou však podľa nej je okrem poruchovosti aj pravidelná údržba a nehody s cestnými motorovými vozidlami.
Liberáli zo strany Sloboda a solidarita (SaS) sú zasadne proti tomu, aby sa dekriminalizovali tvrdé drogy, ako napríklad kokaín, heroín, pervitín a podobne. „Návrh ministerstva spravodlivosti ide oveľa ďalej a strana SaS ho v tejto podobe nepodporí,“ uviedla predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová.
Do Európskej únie vlani nelegálne vstúpilo necelých 205-tisíc prisťahovalcov, čo je najmenej za posledné štyri roky. Údaje o migračných trendoch zverejnila únijná agentúra pre ochranu vonkajších hraníc Frontex.
Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh
Generálny advokát Súdneho dvora EÚ Yves Bot v utorok upozornil, že rozhodnutia o obhospodarovaní lesov týkajúce sa lokality Natura 2000 Puszcza Bialowieska, ktoré prijalo Poľsko, porušujú právo Únie.
Dvojjazyčné tabule, ktoré pri cestách označujú názvy obcí, sa postupne obmenia. Kým doteraz sú tabule s názvom obcí v jazyku národnostných menšín veľkosťou menšie a modré, po novom budú rovnako veľké ako tabule so slovenským názvom obce a biele. Modrý zostane iba lem ohraničujúci značku.
Predseda Národnej rady SR Andrej Danko (SNS) chce s Poliakmi začať opäť snívať sen o organizovaní olympijských hier vo Vysokých Tatrách. Ako povedal v utorok na tlačovej besede po rokovaní s predsedom Sejmu Poľskej republiky Marekom Kuchcińským, obdivuje Poliakov, že dokážu snívať.
Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku ku koncu januára tohto roka oproti decembru klesla o 0,06 percentuálneho bodu na 5,88 percent. Medziročne bola miera nezamestnanosti minulý mesiac nižšia o 2,76 percentuálneho bodu. Na utorkovej tlačovej besede o tom informoval generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR Marián Valentovič.
Graf týždňa | Zastropovanie veku odchodu do penzie na 65 rokov pri rýchlo starnúcej populácii nie je dobrý nápad, vyplýva z prepočtov Rady pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ). Najbližšie roky by to verejné financie nijako neovplyvnilo, no po roku 2038 by sa deficity Sociálnej poisťovne zvýšili o viac ako jedno percento HDP. Zároveň by to penzie znížilo o 4 až 8 percent.
Muž v Nemecku dostal pokutu 208-tisíc eur za to, že podvádzal pri samoobslužnej pokladni v supermarkete.
Desiatky dospievajúcich študentov ležali v pondelok na chodníku pred Bielym domom vo Washingtone a žiadali prezidenta Donalda Trumpa, aby podnikol kroky na kontrolu strelných zbraní v USA. Akcia tínedžerov sa konala po streleckom masakri na strednej škole na Floride, kde páchateľ 14. februára zabil 17 ľudí.
Predsedníctvo Slovenska v Rade Európskej únie v druhom polroku 2016 (SK PRES) bolo úspešne zvládnuté, kontrolóri však odhalil nedostatky v účtovníctve, pri verejnom obstarávaní (VO), ako aj pri zverejňovaní dodatkov k zmluvám v centrálnom registri zmlúv (CRZ). Informovala o tom hovorkyňa Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) SR Daniela Bolech Dobáková.
O budove Konskej železnice na Krížnej ulici pri Trnavskom mýte v bratislavskom Novom Meste sa bude opäť hovoriť. Po neúspešnej verejnej obchodnej súťaži na prenájom jej nevyužitých priestorov, ktorú mestská časť vyhlásila vlani v lete a do ktorej sa nikto neprihlásil, sa samospráva rozhodla pre stretnutie s občanmi.
Emirates z Dubaja, nórsky lowcost Norwegian Air Shuttle, britská spoločnosť Virgin Atlantic Airways, holandské kráľovské aerolínie KLM a britský lowcost easyJet – to je päť zo stovky najväčších aerolínií, ktoré získali za minulý rok najvyšší bezpečnostný ranking a možno ich považovať za najbezpečnejších dopravcov na svete.
Guvernéra lotyšskej centrálnej banky Ilmarsa Rimševičsa v nedeľu zadržal protikorupčný úrad.
Štátu sa nedarí prilákať späť mozgy, ktoré odišli zo Slovenska. Vládny program s dotáciou takmer dva milióny eur v minulom roku oslovil len piatich odborníkov. Je to ešte menej ako v predošlom roku 2016, keď rezort školstva program spustil.
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) predstavila aktualizovanú verziu svojho reformného ekonomického programu Agenda 2020, ktorou chce bojovať najmä proti vysokej miere byrokracie v podnikateľskom prostredí. Prispieť by k tomu malo rušenie „nezmyselných regulácií, pravidiel a opatrení“.
Zákonom presne stanovené množstvo drogy určené na vlastnú spotrebu by mohlo byť na Slovensku postihované ako priestupok. Navrhuje to ministerstvo spravodlivosti.
Európska centrálna banka (ECB) predbežne zastavila všetky platby jednej z najväčších lotyšských bánk ABLV po tom, ako sa v posledných dňoch zhoršila jej finančná situácia. Dôvodom je obvinenie Spojených štátov, že banka porušila sankcie uvalené na Severnú Kóreu.
Nemci, ktorí sa pre hroziace zákazy vjazdu dieselových vozidiel do miest rozhodnú pre kúpu elektromobilu, sa musia pripraviť na dlhé dodacie lehoty. Podľa nedeľného vydania Automobilwoche musia klienti na auto čakať niekoľko mesiacov až rok.
Odchod ruských investorov znižuje ceny nehnuteľností v Karlových Varoch. Kým inde ceny bytov rastú, v kúpeľnom meste za posledné roky naopak byty v novostavbách zlacneli o takmer 40 percent. Dôvodom je podľa realitnej spoločnosti M&M reality holding to, že sa ruskí investori snažia svojich bytov zbaviť.
Slovensko by sa podľa ministra zdravotníctva Tomáša Druckera mala odvolať voči verdiktu Súdneho dvora EÚ v Luxemburgu, ktorý dal v spore so štátom za pravdu poisťovniam Dôvera a Union ZP. Zdravotné poisťovne majú mať podľa neho rovnaké podmienky na podnikanie.





- PARTNERI A REKLAMA -

Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press
Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press

PHOTOPRESS - fotobanka
PHOTOPRESS
 
DATAPRESSCOMP
DATAPRESSCOMP

TASR - tlačová agentúra
TASR

TASR - portál Teraz.sk
TERAZ. SK
 
TASR - portál WEBMAGAZIN
WEBMAGAZIN
 
REPORTRESS - tlačové správy
REPORTRESS
 
SLOVENSKÉ REKORDY®
SLOVENSKÉ REKORDY

Visit Us On FacebookCheck Our Feed
Visit Us On TwitterVisit Us On Youtube
Visit Us On GooglePlusVisit Us On Pinterest
Visit Us On Linkedin

FANDÍME SLOVENSKU 2016

Newsletter - odber informácii