KATEGORIE
OBSAH
ODPORUCANE RSS SPRAVY


SPRAVY (nahodne 18)

RECENZIE (nahodne 18)

Pozri e TREND - ekonomika
TREND - Týždenník o ekonomike a podnikaní.Ministra vnútra Roberta Kaliňáka vypočúvala v pondelok Národná kriminálna polícia. Ako prvý o tom informoval Denník N. Policajný hovorca potvrdil výsluch ministra, no nechcel spresniť, v akej veci ho vyšetrovateľ predvolal.
Lekárske odborové združenie (LOZ) sa obáva, že minister zdravotníctva Tomáš Drucker navrhne zmenu v odmeňovaní lekárov, aby viac zohľadňoval princíp zásluhovosti.
Betónový hákový kríž bol podľa všetkého súčasťou nacistického pamätníka, ktorý na tomto mieste zbúrali už pred desiatkami rokov.
Američania sa môžu tento rok tešiť na bohato prestreté stoly na Deň vďakyvzdania. Trh je totiž zaplavený morkami po nedávnom „produkčnom boome“. Ak sa k tomu pridá stagnujúci dopyt v USA, výsledkom je pokles ich cien.
Teroristická organizácia Islamský štát (IS) je definitívne porazená rovnako v Sýrii, ako aj v susednom Iraku. Vyjadril sa tak v utorok iránsky generál Kásem Solejmání, veliteľ jednotiek Kuds (Jeruzalem), ktoré sú súčasťou iránskych Revolučných gárd a ktoré sa v uplynulých rokoch zapájali do boja proti IS v danom regióne.
Krajský súd (KS) v Bratislave v utorok zrušil rozhodnutie okresného súdu a prepustil z väzby na slobodu obvineného exministra Pavla R. Na brífingu v budove súdu o tom informoval hovorca KS v Bratislave Pavol Adamčiak.
Najbohatšie švajčiarske mesto Zürich má problém zohnať do svojich sociálnych bytov zodpovedajúcich nájomníkov. Po sérii správ o milionároch, ktorí bývajú v dotovaných mestských bytoch, chce mesto zabezpečiť, aby v tunajších sociálnych bytoch zostali len odkázaní, teda tí, ktorí ročne zarábajú menej ako 230-tisíc švajčiarskych frankov (zhruba 197-tisíc eur).
Šéfa českého hnutia ANO Andreja Babiša prekvapila rýchlosť a urputnosť polície, ktorá v utorok znovu požiadala o jeho vydanie na stíhanie v kauze Čapí hnízdo. Ako povedal, presviedča ho to o tom, že je to čisto politická kauza. Vydanie jeho i predsedu poslaneckého klubu Jaroslava Faltýnka na trestné stíhanie podporia zástupcovia pravicových strán i Piráti.
Vyjednávači Európskeho parlamentu (EP), Rady EÚ a Európskej komisie dosiahli v pondelok večer dohodu o geoblokácii, čiže odbúravaní obchodných bariér v internetovom obchode s tovarom a službami v Európskej únii.
Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh
Ruskí meteorológovia potvrdili správy o zvýšenej rádioaktivite na Urale. Francúzsky orgán jadrového dozoru už pred niekoľkými týždňami zaznamenal vyššiu rádioaktivitu v Európe, pričom podľa nich pochádzala z oblasti medzi riekou Volgou a pohorím Ural.
Presne tri roky po tom, ako spoločnosť Penty Svet zdravia získala stavebné povolenie na výstavbu novej modernej nemocnice v Michalovciach, ju v utorok slávnostne otvorili. Vlajková loď nemocničnej siete vpláva do prevádzky začiatkom decembra, kedy tam privíta prvých pacientov.
Vlani nastúpilo na vysoké školy v Spojených štátoch amerických najviac zahraničných študentov za posledné desaťročie, tento rok sa však prílev študentov spoza hraníc spomalil. Podľa expertov je príčinou okrem iného aj sociálna a politická neistota v tejto krajine.
Európska agentúra pre lieky (EMA) a Európsky orgán pre bankovníctvo (EBA), ktoré sa kvôli brexitu v roku 2019 budú musieť vysťahovať z Londýna, predstavujú kľúčové prvky pre správne fungovanie jednotného trhu EÚ v oblastiach farmakológie a bankovníctva. Zamestnanci oboch agentúr po pondelňajšom hlasovaní v Bruseli už vedia, že z Londýna sa nebudú musieť sťahovať ďaleko a zostanú na „západe“ Európy.
Východná hranica Slovenska s Ukrajinou by sa stala rovnako priepustnou, ako je to v prípade Rakúska, Česka, Maďarska a Poľska. Bolo by to prelomové rozhodnutie – ešte nikdy sa nestalo, aby sa nečlenská krajina EÚ krajina, ktorá nie je členom EÚ alebo EFTA, stala súčasťou schengenského priestoru.
Súdny dvor EÚ (ECJ) v pondelok nariadil Poľsku, aby okamžite zastavilo výruby v Bielovežskom pralese. V opačnom prípade mu hrozí pokuta vo výške najmenej 100-tisíc eur za každý deň, čo bude Poľsko v danej lokalite pokračovať v ťažbe dreva.
Ministri 27 členských krajín EÚ v pondelok večer v Bruseli rozhodli o tom, že budúcim sídlom Európskeho orgánu pre bankovníctvo (EBA), ktoré sídli v Londýne, bude Paríž.
Platové tarify zamestnancov pracujúcich v štátnej a verejnej službe od začiatku budúceho roka stúpnu o 4,8 percent. Na pondelkovom rokovaní o kolektívnych zmluvách vyššieho stupňa pre štátnu a verejnú správu na rok 2018 sa na tom dohodli zástupcovia vlády s odborármi, informovala o tom hovorkyňa Konfederácie odborových zväzov SR (KOZ) Martina Nemethová.
Názor | Po desaťročiach nastavovania množstva regulácií je liberalizačné pootočenie sa Bruselu zjavné. Veď čo aj má Únia robiť, keď členské štáty čoraz viac volajú po väčšej slobode a so Spojeným kráľovstvom rokuje už len o zmanažovaní jeho odchodu.
Konkurzy a reštrukturalizácie zadlžených firiem, ktorým nevyšlo podnikanie a nesplácaním dlhov zaťažili aj svojich obchodných partnerov, sú u nás asi najkontroverznejšie procesy v podnikateľskom živote. Sú síce povolené zákonmi, no vždy ich sprevádza hnev veriteľov.
Asi žiadny iný slovenský minister spravodlivosti nereagoval na podvody či neetické správanie v domácej podnikateľskej sfére rýchlejšie a cielenejšie ako ona. Nie náhodou.
Slovenská republika v pondelok neuspela v súboji o presídlenie Európskej agentúry pre lieky (EMA) z Londýna do Bratislavy. Po marci 2019 bude teda EMA sídliť v Amsterdame.
Pripojenie na diaľničný úsek Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka, ktorý sa dokončuje pri Žiline stále nie je podpísané a jeho výstavba sa tak nemôže začať. Ďalej ako do poľa sa nebude dať dostať ani najbližší rok a pol, upozornil inštitút INEKO.
Obce Žitného ostrova v blízkosti Vodného diela Gabčíkovo by sa už o pár rokov mohli dočkať cesty pod prívodným kanálom. Ako v pondelok informoval minister životného prostredia Lászlo Sólymos a generálny riaditeľ Vodohospodárskej výstavby Daniel Kvocera, projekt cesty pod Dunajom pre automobily, cyklistov a peších dostal prvé potrebné súhlasy od odborníkov.

- PARTNERI A REKLAMA -

Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press
Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press

PHOTOPRESS - fotobanka
PHOTOPRESS
 
DATAPRESSCOMP
DATAPRESSCOMP

TASR - tlačová agentúra
TASR

TASR - portál Teraz.sk
TERAZ. SK
 
TASR - portál WEBMAGAZIN
WEBMAGAZIN
 
REPORTRESS - tlačové správy
REPORTRESS
 
SLOVENSKÉ REKORDY®
SLOVENSKÉ REKORDY

Visit Us On FacebookCheck Our Feed
Visit Us On TwitterVisit Us On Youtube
Visit Us On GooglePlusVisit Us On Pinterest
Visit Us On Linkedin

FANDÍME SLOVENSKU 2016

Newsletter - odber informácii