KATEGORIE
OBSAH
ODPORUCANE RSS SPRAVY


SPRAVY (nahodne 18)

RECENZIE (nahodne 18)

Pozri e TREND - ekonomika
TREND - Týždenník o ekonomike a podnikaní.Hoci sa najviac hovorí o algoritmoch Facebooku a Googlu, naše správanie ovplyvňuje oveľa viac skrytých algoritmov. Ako fungujú, v čom sú prospešné a kde si na ne dávať pozor?
Katalánske národné zhromaždenie (ANC) vyzvalo občanov, aby vyšli do ulíc a vyjadrili svoj nesúhlas s postupom španielskej vlády, ktorého súčasťou sú razie a zatýkanie organizátorov referenda o nezávislosti Katalánska naplánovaného na 1. októbra. Vláda v Madride totiž pokladá referendum za protizákonné.
Názor | Bratislavské letisko s výnimkou letnej sezóny zíva prázdnotou. Aj nové linky, ktoré Ryanair ohlasuje, spustí až od budúceho roka na jar.
Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh
Obchodná dohoda medzi Európskou úniou a Kanadou, takzvaná CETA (Canada-EU Trade Agreement), sa začína vo štvrtok 21. septembra predbežne uplatňovať v praxi. Dohoda, ktorá bola dosiahnutá počas slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie, prináša uľahčenie obchodovania s tovarom a službami a odstránenie ciel a obchodných bariér.
Najsilnejší hurikán, ktorý za viac ako 80 rokov zasiahol Portoriko, v stredu zničil stovky domov, prerušil dodávky elektrickej energie na celom ostrove a niektoré ulice zmenil na rieky. Ostrovné územie Spojených štátov môže navyše uvrhnúť do ešte hlbšej finančnej krízy.
Minulý týždeň minister vnútra Robert Kaliňák dostal otázku, ktorá súvisela s nedávno zverejnenými majetkovými priznaniami verejných činiteľov.
Inzercia | ENGIE Services dosiahla garantované energetické úspory aj pri zachovaní komfortu obyvateľov.
Každý piaty Rus bol ochotný hlasovať za neexistujúceho kandidáta na hlavu štátu, o ktorom im bolo povedané len to, že ho podporil súčasný prezident Vladimir Putin ako svojho nástupcu. O experimente, ktorý vykonala spoločnosť Levada, ktorá sa zaoberá prieskumami verejnej mienky informoval denník Vedomosti.
V niekoľkých katalánskych mestách prebiehajú demonštrácie proti razii v katalánskych vládnych úradoch. Policajti to urobili kvôli plánovanému referendu o katalánskej nezávislosti, ktoré Madrid považuje za nezákonné.
Spomedzi viac ako dvoch miliónov utečencov, ktorí prišli do Európy v rokoch 2015 a 2016, koncom minulého roka ešte stále viac ako polovica čakala, či im bude udelený azyl, alebo nie. Uvádza sa to v najnovšej správe o stave žiadostí o udelenie azylu v členských krajinách EÚ, Švajčiarsku a Nórsku, ktorú zverejnil renomovaný americký výskumný inštitút Pew Research Center.
Politici a ich PR poradcovia v istých situáciách hovoria o médiách a novinároch ako o slepých beštiách. Chcú tým povedať, že sa dajú ľahko vyprovokovať ku krvavému útoku, keď im niekto účelovo podsunie obeť.
Napriek nelegálnemu zverejneniu záverov daňovej kontroly vo firme prezidenta Andreja Kisku zostáva stále dosť otázok nezodpovedaných.
Národná diaľničná spoločnosť (NDS) vybrala za zhotoviteľa výstavby privádzača Lietavská Lúčka - Žilina k diaľnici D1 českú spoločnosť Metrostav. Tá vo verejnej súťaži spomedzi ôsmich uchádzačov predložila najnižšiu cenu 13,97 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (16,76 milióna eur vrátane DPH), čo je o 38 percent menej oproti predpokladanej hodnote zákazky 22,57 milióna eur bez DPH.
Žijeme vraj v bublinách. Naše životy sa presunuli do sociálnych sietí a tam si betónujeme názory prikyvovaním kamarátom, ktorí sú rovnakí ako my. Mládež sa takto kazí už pri rozbehu, pretože sa zakukľuje do informačného geta.
Tam, kde európske politické riešenia prinášajú pridanú hodnotu, ich potrebujeme používať viac, a tam, kde sú záťažou, musíme robiť menej, hovorí azda najznámejší obhajca eurofederalizmu Guy Verhofstadt. V rozhovore pre TREND vysvetlil aj rozdiel medzi jeho ponímaním liberalizmu a liberalizmom Richarda Sulíka, ktorý z frakcie Alde krátko po zvolení za europoslanca pre ideologické nezhody vystúpil. Hlavný vyjednávač Európskeho parlamentu s vystupujúcim Spojeným kráľovstvom bol v pondelok v Bratislave podporiť novovznikajúcu politickú stranu Progresívne Slovensko.
Bola to sobota 14. septembra 1867, keď v nemeckom vydavateľstve Otta Meissnera vyšiel prvý zväzok diela, ktoré na ďalšie storočie zásadne ovplyvnilo politické a ekonomické myslenie po celom svete.
Mexická agentúra civilnej ochrany znížila počet obetí silného zemetrasenia, ktoré v utorok zasiahlo krajinu, na 217. Úrady najprv informovali o 248 potvrdených úmrtiach, no šéf menovanej agentúry Luis Felipe Puente neskôr na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter číslo opravil.
Americký prezident Donald Trump opäť pohrozil komunistickej Severnej Kórei, že ak neprestane provokovať jadrovými testami a konfrontačnými vyhláseniami, bude čeliť odplate zo strany Spojených štátov. „Pre raketového muža je to samovražedná misia, preňho aj pre jeho režim,“ odkázal D. Trump v prejave pred Valným zhromaždením Organizácie Spojených národov (OSN) severokórejskému vodcoci Kimovi Čong-unovi. Severokórejská delegácia opustila rokovaciu miestnosť už na začiatku Trumpovho prejavu.
Inzercia | Je to tu: prišiel čas na nové auto. Do vrecka hlboko nemáte, takže sa rozhodnete pre čisto nové. Pozriete si zopár modelov na internete, nájdete najbližšiu predajňu, z testovacej jazdy ste nadšení a zastavíte sa už len pri dopade pera na podpisové miesto na zmluve s myšlienkou, či ste si vybrali naozaj dobre.
Viac ako 60 ľudí zomrelo pri zemetrasení, ktoré postihlo mexickú metropolu a okolité štáty. Otrasy so silou 7,1 stupňa mali epicentrum v štáte Puebla, ale najviac obetí hlásil guvernér susedného štátu Morelos, kde zomrelo 42 ľudí. Živel zničil viac ako dve desiatky budov v hlavnom meste, veľa ľudí ostalo bez domova tiež v okolitých štátoch.
Názor | Keď koncom júna vysoký úradník na ministerstve obrany Ján Hoľko, blízky človek Andreja Danka, tvrdil, že švédske bojové lietadlá Gripen nie sú vhodné pre Slovensko kvôli tunajším vtákom, znelo to smiešne. Ale bol to jasný signál, že záujmy SNS sa nezhodujú s plánom, ktorý vzišiel po niekoľkoročných rokovaniach so zahraničnými výrobcami.
Zatiaľ čo sa hlavy štátov počas prvého dňa všeobecnej rozpravy 72. Valného zhromaždenia OSN prihovárali svetu, každú jednu minútu niekde vo svete zomrelo hladom 12 detí, každú minútu sa viac ako sto detí narodilo do extrémnej chudoby. A ľudia zomierali aj na choroby, ktoré vieme liečiť. Vo svojom prejave v OSN to uviedol slovenský prezident Andrej Kiska, informuje o tom na svojej facebookovej stránke. Vo svojom prejave okrem toho odsúdil použitie chemických zbraní zo strany Asadovho režimu a to, že Rusko napáda iné štáty.
Americká sociologička Rachel Sherman nahliadla desiatkami rozhovorov do života newyorskej smotánky, ktorá žije v luxusných penthousoch a na účte majú milióny dolárov. Odhaľuje spôsoby, ako si svoje bohatstvo pred spoločnosťou aj sebou milionári a ich ženy ospravedlňujú. Mnohí cítia, že ich príjem je nespravodlivý, no napriek tomu, s tým nič nerobia. Veď prečo by aj mali.

- PARTNERI A REKLAMA -

Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press
Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press

PHOTOPRESS - fotobanka
PHOTOPRESS
 
DATAPRESSCOMP
DATAPRESSCOMP

TASR - tlačová agentúra
TASR

TASR - portál Teraz.sk
TERAZ. SK
 
TASR - portál WEBMAGAZIN
WEBMAGAZIN
 
REPORTRESS - tlačové správy
REPORTRESS
 
SLOVENSKÉ REKORDY®
SLOVENSKÉ REKORDY

Visit Us On FacebookCheck Our Feed
Visit Us On TwitterVisit Us On Youtube
Visit Us On GooglePlusVisit Us On Pinterest
Visit Us On Linkedin

FANDÍME SLOVENSKU 2016

Newsletter - odber informácii