KATEGORIE
OBSAH
ODPORUCANE RSS SPRAVY


SPRAVY (nahodne 18)

RECENZIE (nahodne 18)

Pozri e TREND - ekonomika
TREND - Týždenník o ekonomike a podnikaní.Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na najbližšie dve noci a rána výstrahu pred prízemným mrazom. Informuje o tom na svojom webe.
Kúpiť si armádu fiktívnych priaznivcov na internete, ktorí budú 24 hodín denne chrliť príspevky očierňujúce politického protivníka, je jednoduché a veľmi lacné. Volebný tím súčasného poľského prezidenta Andrzeja Dudu si v roku 2015 objednal tisíc tematických príspevkov mesačne a v každom z nich päťtisíc automatických reakcií.
Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh
Predseda koaličnej strany SNS Andrej Danko oficiálne používa titul JUDr., teda doktor práv. Či ho však skutočne má a ako sa k nemu dostal, je však podľa informácií Denníka N záhadou.
Vyšetrovanie v prípade únosu vietnamského občana Trinh Xuan Thanha z Nemecka do Vietnamu pokračuje. Ministerstvo vnútra poskytuje plnú súčinnosť. Informovala o tom ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) po pondelkovom stretnutí so svojím nemeckým kolegom Horstom Seehofferom v Berlíne.
Novozélandská sieť supermarketov sťahuje zo svojich predajných pultov austrálsku značku jahôd po tom, ako sa v niektorom ovocí našli ihly na šitie. „Ihly sa našli v košíku s jahodami, ktoré boli do supermarketu Countdown v Aucklande privezené zo Západnej Austrálie,“ píše sa vo vyhlásení spoločnosti, z ktorého v pondelok citovala tlačová agentúra DPA.
Predseda Mosta-Híd Béla Bugár, ktorý kandiduje za prezidenta SR, už má viac ako 34-tisíc podpisov potrebných pre kandidatúru. Začína viesť kampaň, počas ktorej sa mieni stretávať s ľuďmi.
Obľúbenú tézu bývalého premiéra, že Slovensko nie je právny štát, opäť drasticky potvrdila naša štátna prax. Hoci podľa zákona, ktorý parlament schválil v septembri minulého roku, mali byť ústavy Slovenskej akadémie vied (SAV) od 1. júla 2018 transformované na verejné výskumné inštitúcie, z rozhodnutia ministerky školstva Martiny Lubyovej sa tak nestalo. Čím sa znovu potvrdilo, že v tejto krajine nevládnu zákony, ale ľudia výkonnej moci, a to aj proti nim. Stačí, ak v sebe nájdu dostatok arogancie, spupnosti či bezočivosti a ak ich v správnej chvíli podporí koaličná väčšina.
Národná protikorupčná jednotka zadržala v pondelok ráno v Nitre kandidáta na primátora mesta Štefana Štefeka. Pre Denník N to potvrdil zdroj z polície aj jeho obhajca.
Na strednom Slovensku spôsobil silný vietor v pondelok nadránom rozsiahlejšie výpadky elektrickej energie a bez prúdu je momentálne viac ako 12-tisíc odberných miest. Informoval o tom hovorca Stredoslovenskej distribučnej (SSD), a.s., Žilina Miroslav Gejdoš.
V austrálskom meste Sydney začali v pondelok s výstavbou nového medzinárodného letiska za 3,6 miliardy (amerických) dolárov. Letisko Western Sydney Airport má byť otvorené v roku 2026.
Stretnutie členov Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a ich spojencov sa v nedeľu večer skončilo bez akéhokoľvek rozhodnutia o ďalšom zvýšení produkcie napriek výzve amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby na trh dodali viac ropy a pomohli tak znížiť jej ceny.
Aj veda sa môže mýliť. Podľa najnovších poznatkov to vyzerá tak, že u niektorých ľudí toľko ospevované probiotiká vôbec nemusia fungovať. Peniaze, ktoré na ne vyhodia, skončia doslova v záchode.
Názor | Niektoré témy sú ako zombie: keď máte pocit, že sú definitívne pochované, znova sa vrátia a otravujú. Strop pre dôchodkový vek, ktorým sa bude tento týždeň zaoberať parlament, je presne tento prípad.
PR Servis | O fullservisových službách v rámci event marketingu hovorí Pavol Sirotný, CEO agentúry SpicyBrown.
Popularita francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona opäť klesla, informoval vo svojom najnovšom čísle francúzsky nedeľník Le Journal du Dimanche (JDD), ktorý sa odvolal na výsledky každomesačného prieskumu inštitútu IFOP.
Americký podnikateľ Steve Bannon, ktorý v minulosti pôsobil ako poradca a hlavný, ultrapravicový stratég prezidenta USA Donalda Trumpa, prišiel v nedeľu do zámku v Lánoch, kde ho prijal český prezident Miloš Zeman. Hrad to oznámil v nedeľu podvečer na sociálnej sieti Twitter.
Voliči vo Švajčiarsku v nedeľu rozhodovali v troch celoštátnych referendách: dve sa týkali potravinovej bezpečnosti a jedno bolo venované podpore cyklistiky a jej zakotvenia do ústavy.
Aktivisti z iniciatívy Za slušné Slovensko plánujú v Bratislave ďalší protest na piatok 28. septembra.
Poradcovia britskej premiérky Theresy Mayovej pripravujú v tajnosti plán krokov pre prípad, že by sa v novembri v Británii konali predčasné parlamentné voľby. S odvolaním sa na vlastné zdroje o tom napísal nedeľník The Sunday Times.
Odchod exministerky spravodlivosti a poslankyne Národnej rady SR Lucie Žitňanskej z Mosta-Híd síce neteší, ale dalo sa to predpokladať. V nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo to skonštatoval predseda koaličnej strany Most-Híd a podpredseda parlamentu Béla Bugár. Ten pripustil, že ďalšia koalícia so Smerom je pravdepodobná.
Vlaky zadarmo pre seniorov a študentov, ale aj pripravované obedy pre žiakov v školách, ktoré majú byť rovnako zadarmo, majú svoje opodstatnenie. Uviedol to v diskusnej relácii TA3 V politike poslanec a predseda strany Smer-SD Robert Fico.
Názor | Začiatkom letných prázdnin sme mali v TRENDE veľký rozhovor s novým generálnym manažérom slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslavom Šatanom. Pri jeho finálnom autorizovaní nás poprosil, aby sme z povodne nahraného rozhovoru neuverejnili pasáž, v ktorej sa vstupu maďarských klubov do slovenskej najvyššej hokejovej ligy obáva. Nielen preto, že to neposunie výkonnosť našich hráčov, ale hlavne preto, že to môže vyvolať šarvátky a bitky na štadiónoch.
Pozrite si týždeň vo svete cez objektív fotografov (staršie vydania)

- PARTNERI A REKLAMA -

Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press
Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press

PHOTOPRESS - fotobanka
PHOTOPRESS
 
DATAPRESSCOMP
DATAPRESSCOMP

TASR - tlačová agentúra
TASR

TASR - portál Teraz.sk
TERAZ. SK
 
TASR - portál WEBMAGAZIN
WEBMAGAZIN
 
REPORTRESS - tlačové správy
REPORTRESS
 
SLOVENSKÉ REKORDY®
SLOVENSKÉ REKORDY

Visit Us On FacebookCheck Our Feed
Visit Us On TwitterVisit Us On Youtube
Visit Us On GooglePlusVisit Us On Pinterest
Visit Us On Linkedin