KATEGORIE
OBSAH
ODPORUCANE RSS SPRAVY


SPRAVY (nahodne 18)

RECENZIE (nahodne 18)

Pozri e TREND - ekonomika
TREND - Týždenník o ekonomike a podnikaní.Vyšetrovateľ Národnej jednotky finančnej polície NAKA obvinil Mariana Kočnera a Pavla Ruska z trestného činu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov v jednočinnom súbehu so zločinom marenia spravodlivosti. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal na obvinených návrh na väzobné stíhanie.
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal bude po novom zarábať 3416 eur. Mesačný plat v takejto výške mu schválili mestskí poslanci na svojom piatkovom rokovaní s účinnosťou od 1. januára tohto roka.
Zavedenie kamier pri policajných zásahoch je komplikovanejšie, záznamy sa musia niekde ukladať, čiže musí existovať nejaké úložisko. Povedala to ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD).
Číslo dňa: aj za jedným číslom sa môže skrývať veľký príbeh
Turecko čakajú v nedeľu prezidentské a parlamentné voľby, po ktorých krajina prejde z parlamentného na prezidentský systém a nová hlava štátu tak bude mať v rukách väčšie právomoci ako dosiaľ. Voľby sa pritom konajú o viac ako rok skôr oproti pôvodne plánovanému termínu.
V roku 2015 sa rozprúdila debata o tom, či je výstavba diaľničného obchvatu naozaj najlepším riešením pre zápchy v okolí Bratislavy. Niektorí odborníci ako alternatívu presadzovali lepšiu verejnú dopravu.
Americké ministerstvo obrany má plán, ktorý spočíva v ubytovaní asi 20-tisíc detí prisťahovalcov, ktorí boli zadržaní pri pokuse o nelegálne prekročenie hranice s Mexikom, na štyroch amerických vojenských základniach. Informoval o tom v piatok denník New York Times (NYT).
Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik sa musel pred poslancami parlamentu i novinármi opäť vyjadriť na adresu svojho podriadeného. Nešetril slovami chvály – vraj si doktora Vasiľa Špirka veľmi váži, k jeho práci nemá žiadne výhrady a celkovo ju hodnotí veľmi vysoko. Z jeho úst to znelo veľmi čudne. Lebo keby to bola pravda a on si spolu s generálnym prokurátorom Jaromírom Čižnárom naozaj Špirka vážil, tak by bolo nepochopiteľné, prečo práve jeho nechali dva roky trestne a disciplinárne stíhať. Prečo dovolili, aby bol šikanovaný a prenasledovaný tak, že sa nielen on sám cítil ohrozený na živote, ale hrozby pociťoval aj vo vzťahu k svojej rodine.
Všetky štyri krajiny Visegrádskej štvorky (V4) sa rozhodli odmietnuť pozvanie na samit európskych lídrov o migrácii, ktorý sa má konať v nedeľu v Bruseli. Premiéri krajín V4, teda Maďarska, Poľska, Česka a Slovenska, to oznámili vo štvrtok večer po spoločnom rokovaní v Budapešti. Prekvapením je najmä postoj Českej republiky, keďže český premiér Andrej Babiš ešte vo štvrtok ráno novinárom hovoril, že na samit do Bruselu určite pôjde. Premiéri jednotlivých krajín V4 sa navyše nezhodujú v tom, čo je vlastne dôvodom, pre ktorý do Bruselu nepôjdu.
Balík zákonov prijatý v Maďarsku, ktorý postihuje ľudí pomáhajúcich žiadateľom o azyl, je „hanebný a očividne xenofóbny“. Píše sa to vo vyhlásení, ktoré vo štvrtok v Ženeve zverejnil Úrad vysokého komisára OSN pre ľudské práva Zajda Raada Husajna.
Splatenie dlhov čínskej CEFC voči finančnej skupine J&T inou čínskou firmou Citic vyzerá ako happyend ich rozbehnutej spolupráce. Ide však iba o zdanie. Vstup nového štátneho čínskeho investora priniesol aj množstvo otázok, na ktoré budú aj zúčastnené strany hľadať odpoveď najbližšie týždne.
Spoločnosť IAG, vlastník British Airways, a nízkonákladové aerolínie Ryanair sa chystajú Európskej komisii predložiť sťažnosť na štrajky v leteckej doprave, kvôli ktorým bolo tento rok zrušených už 5-tisíc letov. Spoločnosti v pripravovanom materiáli zdôrazňujú, že štrajky dospeli do kritického bodu a podkopávajú princípy voľnej prepravy tovaru a služieb.
Väčšina bodov takzvanej Košickej výzvy, ktorej splnenia sa aktivisti a farmári v apríli 2018 v Košiciach dožadovali, je splnená. Ďalšie požiadavky si vyžadujú diskusiu naprieč poľnohospodárskou samosprávou. Niekoľko bodov je však nerealizovateľných, protizákonných, respektíve farmári žiadali zmeniť neexistujúci zákon. Uviedla to na brífingu šéfka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Gabriela Matečná v súvislosti so štvrtkovým stretnutím farmárov a predsedu Národnej rady (NR) SR Andreja Danka.
Otvorene | Do „hladových dolín“ na Slovensku má putovať veľký balík peňazí. Ukroja si z neho zas len starostovia blízki koalícii? Agendu má na starosti Richard Raši, podpredseda vlády pre investície a informatizáciu. V diskusii Otvorene ho vyspovedala moderátorka Eva Mihočková.
Národný onkologický ústav (NOÚ) v Bratislave povedie Tomáš Alscher. Taký je výsledok štvrtkového výberového konania na Ministerstve zdravotníctva (MZ) SR. Vedením onkoústavu je od začiatku mája doteraz dočasne poverený, predtým pôsobil ako jeho ekonomický riaditeľ.
Slovenský premiér Peter Pellegrini požiadal rakúskeho kancelára Sebastiana Kurza, aby prehodnotil význam hraničných kontrol na priechode Jarovce-Kitsee. Vyplýva to z jeho vyjadrenia, ktoré poskytol médiám po stretnutí lídrov Visegrádskej štvorky a Rakúska v Budapešti.
V Bratislave a v ďalších mestách sa po niekoľkotýždňovej prestávke bude konať ďalšie zo zhromaždení, ktoré organizuje občianska iniciatíva Za slušné Slovensko.
Nemecko od roku 2010 zarobilo na pomoci Grécku najmenej 2,9 miliardy eur, predovšetkým vďaka vyplateným úrokom z gréckych štátnych dlhopisov v rámci programu Európskej centrálnej banky (ECB) Securities Market Programme (SMP). Vyplýva to z údajov, ktoré poskytla nemecká vláda na podnet strany Zelených. Strana žiada, aby sa časť dlhu Aténam odpustila.
Podpredsedníčka Národnej rady (NR) SR za stranu SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová podala podnety na Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) a na Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) SR. Požiadala ich, aby začali konanie vo veci posúdenia verejných obstarávaní, v ktorých uspela firma Bonul nitrianskeho podnikateľa Miroslava Bödöra.
#allforjan| Podnikateľ Marián Kočner, ktorého polícia zatkla pre falšovanie zmeniek, má na nich postavený takmer celý svoj biznis. Zmenky ako štýl podnikania sa spomínajú v mnohých prípadoch, ktoré riešila alebo aj aktuálne vyšetruje polícia.
Na slávnostnom nástupe v priestoroch 11. mechanizovaného práporu v Martine sa vo štvrtok rozlúčili so 150 príslušníkmi Ozbrojených síl (OS) SR, ktorí odchádzajú do Lotyšska plniť úlohy spoločne s ostatnými členskými štátmi NATO pod vedením Kanady. Podľa ministra obrany SR Petra Gajdoša (SNS) budú vojaci plniť úlohy v dvoch rotáciách po šesť mesiacov.
V utorok v obedných hodinách našli v Prievidzi okoloidúci na zemi ležať staršiu pani, ktorá silno krvácala z hlavy a volala o pomoc. Kým jej Daniela podávala prvú pomoc, jej priateľ utekal po vodu a tretí pán volal záchranku. Na ich prekvapenie neprišla tak rýchlo, ako by čakali. Skrvavená dôchodkyňa ležala na zemi 45 minút, kým k nej dorazili záchranári.
Ozdravný plán Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) sa končí, základné imanie spoločnosti je aktuálne 25 miliónov eur. Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou potvrdil, že VšZP splnila ciele plánu, stabilizovala náklady, zlepšila výber poistného a dosiahla kladný hospodársky výsledok, čím splnila zákonom stanovenú hodnotu vlastného imania.
Patrik Pachinger, právoplatne odsúdený v kauzách Horizont Slovakia a BMG Invest, sa vo štvrtok na Krajskom súde v Bratislave mal zúčastniť na odvolacom konaní v inej trestnej veci. Do pojednávacej miestnosti prišla aj policajná hliadka, Špecializovaný trestný súd totiž vydal príkaz na jeho dodanie do výkonu trestu. Na súde ho však nezastihli, keďže sa ospravedlnil pre náhle zhoršenie zdravotného stavu.

- PARTNERI A REKLAMA -

Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press
Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press

PHOTOPRESS - fotobanka
PHOTOPRESS
 
DATAPRESSCOMP
DATAPRESSCOMP

TASR - tlačová agentúra
TASR

TASR - portál Teraz.sk
TERAZ. SK
 
TASR - portál WEBMAGAZIN
WEBMAGAZIN
 
REPORTRESS - tlačové správy
REPORTRESS
 
SLOVENSKÉ REKORDY®
SLOVENSKÉ REKORDY

Visit Us On FacebookCheck Our Feed
Visit Us On TwitterVisit Us On Youtube
Visit Us On GooglePlusVisit Us On Pinterest
Visit Us On Linkedin