KATEGORIE
OBSAH
ODPORUCANE RSS SPRAVY


SPRAVY (nahodne 18)

RECENZIE (nahodne 18)

Pozri e TREND - financie
TREND - Týždenník o ekonomike a podnikaní.


Počet dolárových milionárov vo svete naďalej rastie. V tomto roku dokonca celkové svetové bohatstvo dosiahlo rekordnú úroveň 280 biliónov dolárov, keď medziročne stúplo o 6,4 percenta. Tento rast bol podporený najmä rastom akciových trhov, ako aj nefinančných aktív po celom svete. Počet dolárových milionárov tak stúpol o 2,3 milióna ľudí na celkový počet približne 36 miliónov. Informovala o tom J&T Banka s odvolaním sa na Global Wealth Report Credit Suisse 2017.
Financovanie bývania: Odklad splátok istiny zaznamenáva hypotekárna banka do úverového registra
Inzercia | Narodeniny? Oslava? Veľa ľudí dnes tento čas neslávi a intenzívne neprežíva. Ale oslava narodenín dieťaťa, ktoré je choré, naberá úplne iný rozmer. Najmä ak tušíme, že veľa narodenín v budúcnosti už mať nebude.
Kurz digitálnej meny bitcoin sa v pondelok dostal na nové rekordné maximum, keď počas víkendu prvýkrát pokoril hranicu 8-tisíc dolárov. V priebehu len 8 dní vyskočil takmer o 50 percent.
Rôzny prístup k firmám avizuje od budúceho roka Finančná správa. Deliť ich bude do troch skupín podľa prístupu k plateniu daní. Tým najlepším sľubuje „benefitný režim“, naopak, ešte viac kontrolórov chce poslať na najväčších lajdákov. Umožňuje to novela daňového poriadku, ktorá zaviedla takzvaný index daňovej spoľahlivosti.
Zamestnanci Bank of Taizhou podstupujú cvičenia pod vedením bývalých inštruktorov Čínskej ľudovej oslobodeneckej armády. Ich cieľom je vycvičiť výkonných bankárov, ktorí sa vo vzťahu ku klientovi správajú ako armáda.
Niekedy v budúcom roku začnú daniari selektovať firmy do troch skupín - na daňovo spoľahlivé, menej spoľahlivé a tie nespoľahlivé. Podľa toho, ako zodpovedne a načas si plnia daňové a colné povinnosti.
Nový rok začne až sedem bánk s novými cenníkmi. Znižujú počet operácií, ktoré sa robia priamo na pobočkách a zvyšujú poplatky za hotovostné vklady, výbery, vypisované prevodné príkazy či za spracovanie mincí pri vklade a výbere a výber peňazí z bankomatu.
Vianočný darček objednaný z obchodu na webe, zaplatený kartou online, čaká sa na kuriéra. No ten nechodí a nechodí. Telefón u obchodníka vyzváňa alebo je obsadený, na písomné otázky odpovedá stroho alebo vôbec. Stres zo straty peňazí stúpa. No zbytočne.
Okamžité platby sú trend, ktorý dorazí aj na Slovensko, no v rámci prvej vlny, ktorú by mali niektoré európske banky 21. novembra odštartovať v spolupráci s EBA Clearing, to nebude.
TREND sa v spolupráci s poradenskou spoločnosťou BMB Leitner rozhodol prvýkrát zverejniť a oceniť najväčších platiteľov daní. Cieľom je ukázať, kto na Slovensku skutočne platí najviac daní a odvodov.
Týždeň v komoditách: Hoci cena ropy v závere uplynulého týždňa klesla, za celý týždeň si komodita pripísala zisky. Dôvodom poklesu ceny bolo otvorenie ďalších ropných vrtov v USA.
Inzercia | Technológie nám v mnohom veľmi pomáhajú, ale málokto z nás si uvedomuje, že nám môžu aj uškodiť. Práve na naše chyby pri narábaní s modernými technológiami čakajú kybernetickí útočníci, ktorých cieľom je zneužiť naše údaje a obrať nás o peniaze.
Každá piata domácnosť v USA má nulové alebo záporné bohatstvo, čo znamená, že dlhuje viac, než vlastní. Vyplýva to zo správy, ktorú tento týždeň uverejnil Inštitút pre politické štúdie, progresívny think-tank z Washingtonu.
Banky na Slovensku upratujú svoje cenníky. Od januára budúceho roka šesť finančných domov plánuje zvýšiť poplatky za niektoré služby. Ukázal to prehľad zmeny cenníkov, ktoré pripravil portál Finančný kompas.
Kurz digitálnej meny bitcoin v piatok klesol pod hranicu 7-tisíc dolárov a v priebehu dňa sa prepadol o viac ako päť percent. V porovnaní so stredajším historickým maximom sa hodnota bitcoinu za necelých 48 hodín znížila už o viac ako tisíc dolárov.
Facebookových nadšencov, ktorí svojim americkým „kolegom“ závideli možnosť platiť cez Facebook, už tento pocit dlho zožierať nebude. Dva roky po americkom spustení by mali platby cez Facebook Messenger (už naozaj) vyskúšať aj v Spojenom kráľovstve.
Keď nútená správkyňa Irena Sopková pred mesiacom oznamovala plánovaný konkurz košickej poisťovne Rapid Life, predstavila hneď niekoľko faktov, ktoré mohli šokovať. V poisťovni chýbalo takmer 50 miliónov eur na výplatu klientov. Nemala prakticky žiadny majetok. Dohľad neinformovala pravdivo o situácii v poisťovni. Na vedenie poisťovne správkyňa podala trestné oznámenia, ktoré postupom času rozširovala. Prokuratúra aktuálne preveruje 70 rôznych trestných vecí v poisťovni. Všetko to znie ako spred takmer dvadsiatich rokov, keď začali krachovať politicky riadené banky.
Marián Kočner sa nedávno vyhrážal Finančnej správe stíhaním, ak tá poslancom poskytne informácie o jeho daniach. Podľa jeho interpretácie malo ísť o trestný čin ohrozenia daňového tajomstva. Od januára by sa daniari nemali takýchto sporov obávať. Ministerstvo financií chce v novele daňového poriadku daňové tajomstvo zásadne uvoľniť. K vybraným daňovým informáciám by sa mal dostať širší okruh ľudí. Finančné riaditeľstvo SR má zverejňovať zoznamy daňových subjektov s výškou ich uplatneného nadmerného odpočtu a priznanej daňovej povinnosti.
Financovanie bývania: Kupujúci môže mať splnomocnenca, predávajúce fyzické osoby už nie
Príjmy dôchodcov z dohôd do výšky 200 eur mesačne majú byť od 1. júla 2018 oslobodené od odvodov. Penzisti tak pri práci na dohodu budú mať rovnakú odvodovú výnimku ako študenti stredných a vysokých škôl
Kto prepadol permakultúrnemu životnému štýlu, alebo len nevydrží bez domáceho vajíčka na raňajky (mýty o škodlivosti vajec sú už vyvrátené), musí chovať sliepky. Oplatí sa to aj finančne? Môžu tvoje tri nosnice konkurovať veľkochovu? A ešte dôležitejšia otázka: Ako začať? Pokúsim sa odpovedať na základné otázky.
Osobné bankroty naberajú na obrátkach. Po tom, čo sa tento rok vďaka novej legislatíve zjednodušila ich procedúra, od júna ich začalo masívne pribúdať a október bol mesiacom s historicky najvyšším počtom zbankrotovaných osôb. Podľa analytickej spoločnosti CRIF – Slovak Credit Bureau s touto nálepkou v októbri skončilo 867 ľudí a celkovo tak tento rok skrachovalo už 3 641 osôb.
Aj keď väčšina Slovákov, ktorá rieši otázku „čo s úsporami“, na nízke úrokové sadzby len nadáva a nechá peniaze ležať v banke, predsa medzi ľuďmi rastie nový typ investorov.

- PARTNERI A REKLAMA -

Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press
Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press

PHOTOPRESS - fotobanka
PHOTOPRESS
 
DATAPRESSCOMP
DATAPRESSCOMP

TASR - tlačová agentúra
TASR

TASR - portál Teraz.sk
TERAZ. SK
 
TASR - portál WEBMAGAZIN
WEBMAGAZIN
 
REPORTRESS - tlačové správy
REPORTRESS
 
SLOVENSKÉ REKORDY®
SLOVENSKÉ REKORDY

Visit Us On FacebookCheck Our Feed
Visit Us On TwitterVisit Us On Youtube
Visit Us On GooglePlusVisit Us On Pinterest
Visit Us On Linkedin

FANDÍME SLOVENSKU 2016

Newsletter - odber informácii