KATEGORIE
OBSAH
ODPORUCANE RSS SPRAVY


SPRAVY (nahodne 18)

RECENZIE (nahodne 18)

Pozri e TREND - financie
TREND - Týždenník o ekonomike a podnikaní.


Úroky z úverov išli v posledných rokoch výrazne dole a s nimi automaticky klesli aj výnosy z úrokov klasických bankových produktov, ako sú termínované vklady, vkladné knižky, sporiace a bežné účty. Dôvodom sú hlavne nízke úroky od ECB, ktoré sú takmer na nulovej úrovni.
Kúpil som v autobazáre päťročné osobné motorové vozidlo na splátky. Pri predaji mi predajca tvrdil, že vozidlo má platnú STK. Aj v preberacom protokole je uvedené, že STK je platná do 3.10.2018. Zistil som však, že auto už nemá platnú STK, pričom pôvodnému majiteľovi v bazári povedali, že oni to vybavia. Kúpnu zmluvu som uzatvoril na základe § 588 a nasl. zákona č. 40/1964 Zb. Môžem požadovať od predajcu vybavenie STK na jeho náklady, keďže ma uviedol do omylu? Prípadne môžem odstúpiť od zmluvy, ak by s vybavením STK nesúhlasil?
Týždeň v komoditách: Svetový dopyt po rope rastie tempom, ktoré je najvyššie za posledné dva roky. Vďaka tomu sa znižujú prebytočné skladové zásoby, čo začína mať vplyv na ceny. USA sa po hurikánoch spamätávajú a obnovujú ťažbu ropy v Mexickom zálive, rafinériám ide obnova prevádzky pomalšie.
Jozef je osobný asistent. Okrem toho má aj iné príjmy ako pracovný asistent. Nevie, či musí ako osobný asistent platiť zdravotné odvody
Nad neobvyklým nálezom, ktorý urobili na toaletách jednej zo ženevských bánk, si v súčasnosti láme hlavu švajčiarska polícia. Záchody finančného domu a neskôr aj troch neďalekých reštaurácií totiž niekto upchal 500-eurovými bankovkami. Celkovo sa niekto pokúsil spláchnuť okolo 100-tisíc eur, informovali miestne médiá.
Financovanie bývania: Okamih garantovania úrokovej sadzby záleží na konkrétnej banke
Keďže ľudia pri využívaní bánk prechádzajú v čoraz väčšej miere k smartfónom alebo banky využívajú aspoň v online svete, odrazilo sa to aj na počte kamenných pobočiek.
Hlavná čínska bitcoinová burza BTCChina zastaví k 30. septembru všetky obchody s touto kryptomenou. Dôvod neoznámila. Oddnes tiež zastavuje registráciu nových používateľov, oznámila to na svojom blogu.
Podľa ministerstva financií je príležitostným príjmom napríklad pokosenie trávy susedovi. Ide teda len o prácu, ktorá nie je dohodnutá v zmluve
Generálny riaditeľ najväčšej americkej banky JPMorgan Jamie Dimon podrobil ostrej kritike kybernetickú menu bitcoin a označil ju za podvod. Predpovedal tiež, že kupci tejto meny v budúcnosti utrpia rozsiahle straty. Informuje o tom denník Financial Times.
Väčšina mamičiek, ktoré sa doma starajú o dieťa do šiestich rokov, už nebude musieť podávať po skončení materskej a vybavovaní si rodičovského príspevku prihlášku do Sociálnej poisťovni (SP) na dôchodkové poistenie.
Aj keď bankárov môžu strašiť predikcie o tom, koľko z nich príde o prácu v dôsledku zavádzania umelej inteligencie do bankovníctva, niektorí z nich nemusia mať o svojej existencii ani najmenšie pochybnosti. Nedostatkovým „tovarom“, kde sú aj headhunteri krátki, sú risk manažéri. Dopyt po nich posledné mesiace zvyšujú centrálne banky v eurozóne, ktoré sa pripravujú na to, že po brexite sa na ich trhy dovalia veľké svetové banky, ktoré majú už teraz naštartované motory k odchodu. Giganti z Wall Street ako Goldman Sachs, Citigroup, či Morgan Stanley, majú veľké operácie z Londýna, no po odchode krajiny z európskeho bloku sa ich odchod očakáva.
Som fyzická osoba - nepodnikateľ, ktorá vo svojom voľnom čase prevádzkuje webovú stránku. Obsahom webu sú moje príspevky – blogy. Web neobsahuje žiadnu reklamu a ani nikdy negeneroval žiadne príjmy. Dostal som ponuku od jednej spoločnosti s ručením obmedzeným, ktorá chcem moje webové sídlo (doménu) aj s celým obsahom kúpiť. Musím po predaji podať daňové priznanie z príjmov fyzickej osoby, kde bude zahrnutý aj príjem z predaja webovej stránky?
Týždeň v komoditách: Americký dolár sa minulý týždeň prepadol oproti menovému košu na najnižšiu úroveň od začiatku roku 2015 a zlato zdraželo na svoje tohtoročné maximum. Slabší dolár znižuje cenu zlata z pohľadu držiteľov ostatných mien, čo podporuje dopyt po žltom kove. S cenou ropy mávajú hurikány a agrokomodít by malo byť dosť.
Firma Kiska Travel Agency (KTAG) si v roku 2014 dala do nákladov faktúry za takmer 140-tisíc eur za vytlačenie letákov, lepenie plagátov či marketing. Išlo o výdavky súvisiace s prezidentskou kampaňou jej spolumajiteľa Andreja Kisku.
Londýn si napriek neistote okolo odchodu Británie z Európskej únie drží vedúcu pozíciu medzi svetovými finančnými centrami. Vyplýva to z rebríčka, ktorý na základe prieskumu medzi odborníkmi a ďalších kritérií zostavujú spoločnosti Z / YEN Partners a China Development Institute (CDI).
Bankám a v konečnom dôsledku aj ich klientom sa črtajú lepšie časy. Aj keď musia banky kvôli kybernetickej bezpečnosti, digitalizácii či pod tlakom fintechov veľa investovať do svojho softvéru, súčasné účtovanie ich v modernizácii brzdí. Na rozdiel od iných odvetví banky majú prísne pravidlá pre určovanie kapitálu a aj výdavky na nový softvér musia kryť kapitálom. Európska komisia je konečne naklonená počúvať ich a ak sa pravidlá zmenia, banky budú môcť byť pri IT výdavkoch štedrejšie.
Nadobudol som menšinové podiely pozemku nevediac o tom, že sa porušilo predkupné právo väčšinového vlastníka. Väčšinový spoluvlastník teraz od mňa žiada ponuku na predaj pozemku za podmienok, za akých som nadobudol podiely. Viem, že zo zákona má na moje podiely právo, ale ja mu ich nechcem predať, pretože koná nemorálne vo veciach na ktorých sme sa dohodli slovne. A tiež cenu, ktorú som si vyjednal od pôvodného vlastníka, by väčšinový vlastník určite nedostal. Je možné moju kúpnu zmluvu zrušiť a prinavrátiť môj podiel pôvodnému vlastníkovi? Alebo aké mám možnosti?
Bilbordy, na ktorých národniari po celom Slovensku propagovali povinné vyplácanie 13. a 14. platov, už nevisia, ale vládna SNS sa tejto témy stále drží.
Londýnsky Monument dnes turista ľahšie nájde podľa mapy metra (má rovnomennú zastávku), než voľným okom pri prezeraní panorámy Londýna. Keď tento pamätník v roku 1677 postavili, týčil sa so 62 metrami ako najvyšší bod mesta. Dnes je obkolesený kancelárskymi budovami a druhý vrchol mesta, vrchol kupoly katedrály sv. Pavla, ledva rozoznať medzi záplavou vyšších a modernejších budov.
Investičná skupina Arca Capital má záujem o kúpu väčšinového podielu v súkromnej rakúskej banke Wiener Privatbank. Transakcia vo výške niekoľkých stoviek miliónov korún je vo fáze vyjednávania o akvizícii, potvrdil partner spoločnosti Arca Capital Rastislav Velič.
Od budúceho mesiaca bude môcť zvýhodnenú hypotéku pre mladých získať viac žiadateľov. Maximálna príjmová hranica sa totiž posúva smerom nahor.
Prázdninové mesiace sú už tradične pre študentov dobrou príležitosťou zarobiť si na brigáde. Najčastejšie pracujú na základe dohody o brigádnickej práci študentov.
Som majiteľkou rodinného domu a chcela by som udeliť právo jeho doživotného užívania. Obávam sa však, že v prípade nezhôd, že by sa toto právo nedalo zrušiť. Je možné spísať nejaký súhlas s doživotným užívaním domu, ale za určených podmienok s overeným podpisom, aby mala dotyčná osoba, ktorej bude udelené právo doživotného užívania, mala aspoň akú-takú istotu, že bude mať kde bývať?

- PARTNERI A REKLAMA -

Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press
Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press

PHOTOPRESS - fotobanka
PHOTOPRESS
 
DATAPRESSCOMP
DATAPRESSCOMP

TASR - tlačová agentúra
TASR

TASR - portál Teraz.sk
TERAZ. SK
 
TASR - portál WEBMAGAZIN
WEBMAGAZIN
 
REPORTRESS - tlačové správy
REPORTRESS
 
SLOVENSKÉ REKORDY®
SLOVENSKÉ REKORDY

Visit Us On FacebookCheck Our Feed
Visit Us On TwitterVisit Us On Youtube
Visit Us On GooglePlusVisit Us On Pinterest
Visit Us On Linkedin

FANDÍME SLOVENSKU 2016

Newsletter - odber informácii