KATEGORIE
OBSAH
ODPORUCANE RSS SPRAVY


SPRAVY (nahodne 18)

RECENZIE (nahodne 18)

Pozri e TREND - financie
TREND - Týždenník o ekonomike a podnikaní.


Zmena sa automaticky dotkne mnohých štátnych dávok či iných dôležitých súm, ktoré rozhodujú o tom, z akých príjmov žijeme.
Nemecká finančná inštitúcia Deutsche Bank zaplatí v Spojených štátoch pokutu 205 miliónov dolárov (177 mil. eur), pretože umožnil nepoctivé obchody na devízovom trhu.
Som dôchodkyňa a napísala som rozprávkovú knihu mojich spomienok z detstva. Dala som ju vytlačiť na vlastné náklady a chcem ju predávať. Akým spôsobom sa takýto príjem zo slobodného podnikania zdaňuje? Musím mať otvorenú živnosť a platiť odvody?
Týždeň v komoditách: Zavedenie ciel na dovoz tovarov do USA nečakane zasiahne aj ropný sektor – v neprospech amerických ťažiarov. Dohoda OPEC o zvýšení ťažby je pritom „na spadnutie“. Cena čierneho zlata zareagovala poklesom.
Maturantov či vysokoškolákov po skončení vysokej školy čakajú nové povinnosti voči Sociálnej poisťovni, zdravotnej poisťovni alebo aj úradu práce.
Aj keď v júli začnú platiť nové pravidlá pre posudzovanie žiadateľov o úver a banky začnú počítať s novým ukazovateľom dlhu k príjmu, zostane im jedna cestička, ako sa novým limitom vyhnúť. Predschválené úvery zatiaľ zostali ostrovom v legislatíve, ktorého sa pravidlá na ukazovateľ schopnosti splácať či ukazovateľ celkovej zadlženosti k príjmu naďalej nebudú týkať. Banky tak budú vedieť – ak budú ony i klient chcieť - poskytnúť aj úvery nad rámec „možného“.
Inzercia | Koľko rokov je potrebné nechať pracovať vaše peniaze v akciovom fonde, aby ste boli úspešným investorom? Inými slovami, aká by mala byť minimálna doba držania investície - tzv. "investičný horizont" v akciovom fonde, aby ste sa vyhli riziku zbytočných strát?
Inzercia | ING je globálna holandská finančná inštitúcia so silnou európskou základňou poskytujúca bankové služby. Cieľom ING je podporovať ľudí, aby boli o krok napred v živote aj v biznise.
Americká centrálna banka (Fed) v stredu podľa očakávania zvýšila svoju základnú úrokovú sadzbu o štvrť percentuálneho bodu do rozpätia 1,75 až 2,00 percenta. Fed teraz predpokladá, že v tomto roku prikročí ešte k dvom zvýšeniam úrokov.
Som riadne zamestnaný a od 1. júna 2018 prenajímam byt ako súkromná osoba. Byt nebude zaradený do obchodného majetku. Byt som kúpil začiatkom februára 2018. Do začiatku prenájmu som do rekonštrukcie investoval 2 000 eur. Od februára do 1. júna som platil energie a pravidelné platby správcovi bytu. Môžem si peniaze investované do rekonštrukcie započítať do nákladov? Môžem si nákladov započítať platby za energie a správcovi bytu, za čas kedy som byt ešte nemal prenajatý? Môžem si odpočítať 500 eur oslobodenie od dane z prenájmu, ak byt prenajímam až od 1. júna?
Týždeň v komoditách: Za najpozoruhodnejšiu udalosť minulého týždňa možno považovať, že USA potichu požiadali Saudskú Arábiu a niektorých ďalších členov kartelu Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC), aby zvýšili svoju produkciu približne o milión barelov denne.
Spotrebiteľské ceny vo Venezuele sa v máji oproti predchádzajúcemu mesiacu viac než zdvojnásobili a v medziročnom porovnaní inflácia dosiahla takmer 24 600 percent. Uviedol to v týchto dňoch finančný výbor venezuelského Národného zhromaždenia.
S Marekom Valachovičom, advokátom a vedúcim autorského kolektívu odborného komentára z roku 2012 k zákonu č. 182/1993 Z. z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov (ďalej aj „bytový zákon“) rozoberáme zmeny v pripravovanej novele tohto zákona. Parlament novelu schvaľuje na poslednej parlamentnej schôdzi pred prázdninami, ktorá sa začína 12. júna.
Dve najdôležitejšie centrálne banky sveta dúfajú, že sprísnením svojej menovej politiky v priebehu tohto roka vyšlú trhom signál o dôvere v hospodársky rast svojich ekonomík napriek riziku obchodnej vojny, výkyvom kurzov a politickým turbulenciám.
Aby si slovenskí penzisti stihli užiť dôchodok. Atak na emócie jednoducho Smeru-SD, ale aj SNS či odborárom ide skvele. Popravde si treba priznať, že ani dnes, v čase, keď máme jeden z najnižších dôchodkových vekov v EÚ, si ho veľmi neužijú. Po 65 rokoch veku čaká priemerného Slováka či Slovenku už len necelých päť rokov v zdraví. Na porovnanie, priemerný Európan si zdravých rokov užije dvakrát viac. A Švéd bezmála štyrikrát.
Virtuálne meny, ako sú napríklad Bitcoin, sa kvôli nákladom na elektrinu neoplatia ťažiť samostatne, napríklad doma. Zhodujú sa na tom analytici, ktorých oslovila ČTK.
Švajčiari v nedeľu v referende s veľkou pravdepodobnosťou odmietli návrh zmeny spôsobu požičiavanie peňazí komerčnými bankami, ktorý by radikálne pretvoril švajčiarsky bankový systém.
Vo Švajčiarsku sa uskutoční cez víkend referendum, ktoré môže predstavovať zásadnú reformu finančného systému, aký dnes poznáme. Návrh by zakázal komerčným bankám „tvoriť“ peniaze tým, ako poskytujú úvery firmám a spotrebiteľom. Monopolným poskytovateľom švajčiarskych frankov by sa mala stať len Švajčiarska národná banka.
Keď dostal Peter Kažimír možnosť ísť zdôvodniť návrh novely zákona o osempercentnej poistnej dani do parlamentu, vychutnal si to. Hovoril o manažéroch z poisťovní ako o ľuďoch „v kožených sakách s hrubými reťazami na krku“. Poisťovne podľa neho obchádzajú dane extra zaistením u matiek a čarovaním s rezervami. A preto si zaslúžia extra daň, pretože ju majú aj iné európske krajiny.
Slovensko vydalo prvé 50-ročné dlhopisy vo svojej histórii. Podarilo sa to v utorok počas prvého tohtoročného vstupu Slovenska na európske kapitálové trhy, kde štát ponúkol investorom duálnu emisiu 10-ročných a 50-ročných dlhopisov. Celková hodnota vydaných štátnych dlhopisov dosiahla 1,5 miliardy eur, z toho pri 10-ročných bondoch to bola jedna miliarda eur s kupónom 1,000 percenta p.a. a pri 50-ročných dlhopisoch 500 miliónov eur s kupónom 2,250 percenta p.a. Predaj riadil syndikát bánk Barclays, Citi, Slovenská sporiteľňa a Tatra banka.
Týždeň v komoditách: Minulý týždeň zlacnela ropa, ale aj drahé kovy. Zlato sa obchodovalo za 1 299,30 dolára za uncu, striebro uzavrelo na úrovni 16,44 dolára za uncu. S výnimkou olova však zdraželi všetky priemyselné kovy. Je to najmä dôsledok rodiacej sa obchodnej vojny medzi EÚ a USA.
Sociálna poisťovňa od januára prepočítava penzie starodôchodcov, ktorým bol priznaný dôchodok podľa predpisov spred 1. januára 2004.
Názor | Vlani na jeseň istý Yegor z ukrajinského servera rozposlal do slovenských médií poklady z daňových kontrol v prezidentovej firme. Po roku sa už do menšieho počtu médií opäť dostali informácie podobného charakteru.
Inzercia | Na úvod treba povedať, že regulačné trendy na trhu finančných služieb sú realitou a prichádzajú z Bruselu. Smerujú najmä k väčšej ochrane spotrebiteľa a treba ich považovať za kultiváciu prostredia.

- PARTNERI A REKLAMA -

Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press
Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press

PHOTOPRESS - fotobanka
PHOTOPRESS
 
DATAPRESSCOMP
DATAPRESSCOMP

TASR - tlačová agentúra
TASR

TASR - portál Teraz.sk
TERAZ. SK
 
TASR - portál WEBMAGAZIN
WEBMAGAZIN
 
REPORTRESS - tlačové správy
REPORTRESS
 
SLOVENSKÉ REKORDY®
SLOVENSKÉ REKORDY

Visit Us On FacebookCheck Our Feed
Visit Us On TwitterVisit Us On Youtube
Visit Us On GooglePlusVisit Us On Pinterest
Visit Us On Linkedin