KATEGORIE
OBSAH
ODPORUCANE RSS SPRAVY


SPRAVY (nahodne 18)

RECENZIE (nahodne 18)

Pozri e TREND - financie
TREND - Týždenník o ekonomike a podnikaní.


Nemecká Deutsche Bank plánuje stiahnuť z Londýna aktíva v objeme zhruba 300 miliárd eur a premiestniť ich do Frankfurtu. Informovala o tom v pondelok agentúra Bloomberg, pričom sa odvolávala na zdroje oboznámené s problematikou.
Financovanie bývania: Povolené prečerpanie na kreditnej karte a jeho včasné nesplácanie môže zastaviť žiadosť o hypotéku
Členské krajiny eurozóny vďaka nízkym úrokovým sadzbám ušetrili od vypuknutia globálnej finančnej krízy v roku 2008 takmer bilión eur pri dlhových nákladoch.
Inzercia | Vyše 12 rokov pracuje vo svete finančného sprostredkovania. Rozhodol sa osamostatniť a spolu s partnermi založili vlastnú firmu. Ľubomír Harag, partner spoločnosti Regional HR radí, ako sa stať úspešným finančným sprostredkovateľom.
Aj keď je atraktivita slovenských vysokých škôl v očiach mladých ľudí malá a utekajú študovať radšej za hranice, k zaujímavým možnostiam sa vedia dostať aj tu. Príkladom je spojenie výskumu a biznisu na Fakulte informatiky a informačných technológií na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave. Firmy, medzi nimi napríklad aj banky nemusia chodiť ďaleko a vo Výskumnom centre používateľského zážitku a interakcie si vedia na fakulte otestovať, ako dobre pripravili svoje aplikácie určené pre klientelu. Aby sa ich zákazník cítil komfortne, nestrácal sa a mal v nastavenom prostredí prehľad.
Nórska stredopravá vláda vzbudila pozornosť, keď prišla s unikátnym daňovým návrhom. Každý Nór, ktorý má dojem, že odvádza na daniach málo, môže pre lepší pocit odviesť ešte dodatočnú dobrovoľnú daň.
Sociálna poisťovňa už od roku 2015 oznamuje živnostníkom a ostatným samostatne zárobkovo činným osobám (SZČO) na základe údajov Finančného riaditeľstva SR a inštitúcií, ktoré vydávajú povolenia na vykonávanie samostatnej zárobkovej činnosti, vznik a zánik povinného sociálneho poistenia, ako aj vymeriavacie základy na platenie poistného.
S poisťovňou Rapid life bude mať plné ruky práce aj s políciou. Policajný prezident Tibor Gašpar nevylučuje ani to, že vyšetrovanie vyústi aj do vznesenia konkrétnych obvinení. „Ak skutočne došlo k porušeniu povinnosti pri správe cudzieho majetku tým, že sa používali peniaze klientov na úplne iné ako na poistné účely, tak môže dôjsť aj k vzneseniu obvinenia,“ povedal na štvrtkovej tlačovej besede.
Tripartita sa mala do 15. júla dohodnúť na tom, ako porastie najnižšia mzda. Rokovania sociálnych partnerov o minimálnej mzde zlyhali.
Životná poisťovňa Rapid life, známa aj pod pôvodným názvom Prvá česko-slovenská poisťovňa, smeruje do bankrotu s niekoľkomiliónovou „sekerou“. Aj keď v nej neostal takmer žiadny majetok a ani peniaze, šanca, že sa klienti dostanú k odškodneniu, nie je úplne stratená.
Graf týždňa | Reálne zhodnotenie fondov druhého a tretieho slovenského dôchodkového piliera dosiahlo medzi rokmi 2010 až 2015 len 0,4 percenta ročne. Z dostupných krajín OECD je to najmenej. Vyplýva to z aktuálnej revízie verejných výdavkov na sociálnu oblasť z dielne ministerstiev financií a práce.
Britská centrálna banka predstavila novú bankovku v hodnote desiatich libier. Je plastová a je na nej zobrazená spisovateľka Jane Austenová, od ktorej smrti uplynulo 200 rokov.
Týždeň v komoditách: Cena zlata na začiatku tohto týždňa stagnovala podobne ako ceny dlhopisov či akcií. Ropa mierne klesla, keď síce pokračujú špekulácie, že OPEC by mohol ešte viac znížiť ťažbu, no skutočnosť svedčí o inom.
Po rokoch ťahaníc a kontrol skončí košická poisťovňa Rapid Life v bankrote. Nútená správkyňa Irena Sopková nenašla v poisťovni takmer žiadny majetok, aby mohla riadne vyplácať klientov. V takomto prípade jej zákon ukladá povinnosť vyhlásiť konkurz.
Aj keď si dovolenkári väčšinou uhradia ubytovanie, dopravu a často i stravu vopred, aj tak v zahraničí míňajú ďalšie peniaze. Analytici Poštovej banky zisťovali, kde a koľko zaplatili dovolenkári kartou vlani a na základe zozbieraných údajov vypočítali priemernú sumu, ktorú by si mali výletníci pripraviť na účte.
Spoločnosti PayPal a Visa uzavreli dohodu o spolupráci pri poskytovaní platobných služieb na európskom kontinente. Firma PayPal, ktorá už bankovú licenciu v Európe má, bude môcť ponúkať debetné karty Visa s označením PayPal. Informoval o tom denník Financial Times.
Namiesto lacného Rumuna nemecké auto na splátky stojace pred panelákom, zbytočne veľký byt v predraženej novostavbe a na obed štvoreurové latte a obed za desinu. Prípadne život na voľnej nohe úplne bez záväzkov, cestovanie a užívanie si života.
Koncom júna poslanci parlamentu viedli štvorhodinovú debatu o investičnej výnimke, ktorá by umožnila stavať cesty na dlh bez toho, aby hrozili dnes platné sankcie za jeho zvyšovanie. Autormi návrhu uznesenia o uvoľnení dlhovej brzdy sú poslanci Smeru Juraj Blanár a Ján Podmanický. Výsledok diskusie nepoznáme, pokračovať sa bude v septembri.
Národná banka Slovenska (NBS) bude od bánk požadovať viac kapitálu, aby boli odolnejšie, pretože neustále rastú riziká na úverovom trhu.
Slovensko je spomedzi európskych krajín na chvoste v platení faktúr načas. Zatiaľ čo v Európe sa za posledné desaťročie percento platieb uskutočnených načas zvyšuje a v súčasnosti je na úrovni 78 percent.
Klienti OTP Banky, Poštovej banky, Sberbank, Prima Banky, UniCredit Bank, Tatra banky a Slovenskej sporiteľne by mali spozornieť. Od 1. júla vstupujú postupne do platnosti nové sadzobníky s upravenou výškou poplatkov. Niektoré narástli až dvojnásobne.
Aj keď si chce každý na dovolenke hlavne oddýchnuť a choroba je to posledné, čo si pri nej predstaví, na túto možnosť treba myslieť dopredu. A nielen pri príprave základnej lekárničky, ktorá môže pomôcť pri najľahších formách bežných ochorení.
Časť daniarov z Prešova sa vlani presťahovala do nových priestorov. Prenajali si ich od podnikateľa, ktorý štedro sponzoruje športový klub, kde pôsobí ich šéf.
Spoločnosť s ručením obmedzeným kúpila od správcu konkurznej podstaty nehnuteľnosť. Správa katastra ale odmietla návrh na vklad vlastníckeho práva vykonať. Bránili sme sa súdnou cestou a po vynesení rozsudku súdu nakoniec správa katastra vykonala zmenu vlastníka na liste vlastníctva v katastri nehnuteľností. Avšak až do vykonania zápisu v katastri musela naša firma platiť podniku v konkurze nájomné celé 2 roky. Zaplatené nájomné za nájom nebytových priestorov považujeme za škodu, pretože, ak by sa naša eseročka stala vlastníkom nehnuteľnosti od začiatku, nemusela by nájomné platiť. Možno toto nájomné považovať za škodu spôsobenú štátom a môže firma žiadať štát o náhradu škody?

- PARTNERI A REKLAMA -

Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press
Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press

PHOTOPRESS - fotobanka
PHOTOPRESS
 
DATAPRESSCOMP
DATAPRESSCOMP

TASR - tlačová agentúra
TASR

TASR - portál Teraz.sk
TERAZ. SK
 
TASR - portál WEBMAGAZIN
WEBMAGAZIN
 
REPORTRESS - tlačové správy
REPORTRESS
 
SLOVENSKÉ REKORDY®
SLOVENSKÉ REKORDY

Visit Us On FacebookCheck Our Feed
Visit Us On TwitterVisit Us On Youtube
Visit Us On GooglePlusVisit Us On Pinterest
Visit Us On Linkedin

FANDÍME SLOVENSKU 2016

Newsletter - odber informácii