KATEGORIE
OBSAH
ODPORUCANE RSS SPRAVY


SPRAVY (nahodne 18)

RECENZIE (nahodne 18)

Pozri e TREND - financie
TREND - Týždenník o ekonomike a podnikaní.


Vlastním pozemok, ktorý susedi so susedovým oploteným dvorom. V roku 2013 sused bez nášho vedomia a súhlasu svoje oplotenie odstránil a na mojom pozemku dal vykopať jamu. Do nej vsadil žumpu (tzv. expandná nádrž), asi viac ako 1 m vysoká a 1,5 m dlhú . Celá žumpa sa nachádza na mojom pozemku. Popod plot vedie rúra napojenia do žumpy. Po usadení žumpy sused plot znova osadil. V čase, keď sused budoval žumpu, sme zateplovali dom rodičom a nevšimli sme si, čo robí. Ide o dolného suseda a jeho dom bránil vo výhľade na môj pozemok. Môj nevidiaci otec bol informovaný, že žumpu dáva k plotu, ale neupresnil, že náš pozemok. Až na naliehanie otca išiel sused ohlásiť drobnú stavbu a bagrom pratal výkopový štrk rozvezením po pozemku. Pozemok znehodnotil, pretože ide o ornú pôdu a dva roky ju užíval zadarmo. Na niekoľkonásobné žiadosti od odstránenie žumpy reagoval arogantne. V roku 2017 previedol dom na dcéru so zaťom. Okrem toho v čase osadzovania žumpy robil v dome úpravy, výsledkom ktorých je umiestnenie dvoch okien smerom do nášho dvora. Súhlas od nás na to nežiadali a ani nedostali. Ako to všetko vyriešiť, keď s nimi nejde po dobrom?
Zaujíma ma zdaňovanie honorárov. Ak by som mala príjem ako autor, je v takom prípade stanovená nejaká stanovená výška, do akej sumy môžem zarobiť? Aké odvody a daň budem z honorárov platiť?
Aj keď Slovensko v minulosti dlho malo a aj v súčasnosti má v niektorej z bánk na čele ženu, celosvetovo to patrí skôr medzi rarity. Podľa Medzinárodného menového fondu (MMF) sa ženy napriek tomu, že prispievajú k väčšej bezpečnosti bánk, na najvyššie stoličky v bankových domoch stále nedostávajú. Z ôsmich stoviek bankových najvyšších šéfov je podľa zistenia medzinárodnej organizácie len 15 žien. To znamená menej ako dvojpercentný podiel.
Wall Street prelamuje rekordy. Dôvodom je zníženie obáv z obchodnej vojny.
Novelu mal parlament schvaľovať ešte v júni, napokon ju predkladatelia, poslanci za Most-Híd Edita Pfundtner a Peter Antal, preložili na septembrovú schôdzu. Poslanci ju schválili minulý týždeň.
Banky sa snažia, aby klienti namiesto chodenia na pobočku využívali internetbanking či mobilné aplikácie. Len čo má však banka technické problémy a internetbanking nefunguje, klienti sa nemôžu k svojmu účtu dostať.
Sobmedzením poskytovania úverov šéf najväčšej banky Peter Krutil súhlasí, Slováci nemajú taký majetok ako Nemci či Rakúšania a prípadné ekonomické problémy pocítia viac. Dobrú budúcnosť predpovedá tým bankám, ktoré sa budú vedieť rýchlo prispôsobiť zmenám na trhu a budú efektívne.
Česká vláda navrhuje zaviesť od roku 2020 nový poplatok za krátkodobý rekreačný pobyt (menej ako 60 dní), ktorý by otvoril obciam nové možnosti vo vyberaní miestnych poplatkov. Zmena je v tom, že obec už nemusí byť kúpeľné alebo rekreačné miesto, aby tento poplatok mohla vyberať. Vláda tak nahradí doterajší kúpeľný a rekreačný poplatok jedným poplatkom z pobytu.
Budú voňať novotou. Nielenže budú bezpečnejšie, budú aj praktickejšie, lebo sa ľahšie zmestia do peňaženky. Európska centrálna bana (ECB) ukázala, ako bude vyzerať nová sto a dvestoeurovka.
Týždeň v komoditách: Minulý týždeň zaznamenávali obchodníci na ropných trhoch najmä pokles cien čierneho zlata. USA sužoval hurikán a zásoby ropy klesli o 5,3 milióna barelov (159 litrov) na výsledných 396,2 miliónov barelov.
Keď predminulý víkend Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) dočasne pozastavila obchodovanie s dvomi cennými papiermi spojenými s kryptomenami, trhy okamžite zareagovali ich výpredajom.
Zdravotné poisťovne sa ako každý rok aj tento september pustili do boja o nových klientov. Poistencom sľubujú benefity nad rámec zákona, ako je preplatenie očkovaní, príspevok na zubára či vrátenie doplatkov za lieky. Prihlášku do novej poisťovne je možné podať do konca septembra.
Pred desiatimi rokmi pád Lehman Brothers spustil globálnu finančnú a hospodársku krízu. Vláda a centrálne banky reagovali mimoriadnymi opatreniami. Stratégovia banky JPMorgan Chase & Co. teraz vytvorili model, ktorý má predpovedať načasovanie a rozsah budúcej finančnej krízy.
Desaťročie po vypuknutí globálnej finančnej krízy je 75 percent ekonomických expertov z rozvinutých ekonomík presvedčených, že ich krajiny sú teraz lepšie pripravené čeliť ďalšej finančnej kríze, ako vyplýva z prieskumu mníchovského inštitútu Ifo.
Ak pôjdete na úrad a úradník od vás bude chcieť výpis z obchodného a živnostenského registra alebo z katastra nehnuteľností, porušuje zákon proti byrokracii, ktorý platí od 1. septembra.
Lehman Brothers je medzník, o ktorom počuli aj tí, ktorí inak ani netušia, čo táto banka robila. Keď v polovici septembra pred desiatimi rokmi táto štvrtá najväčšia americká investičná banka požiadala o ochranu pred veriteľmi a vyhlásila bankrot, trhy spanikárili.
Lukáš Kovanda, hlavný ekonóm spoločnosti Cyrrus, si netrúfa odhadnúť odkiaľ príde ďalšia kríza, ale najväčší problém vidí v narastajúcom dlhu. A to nielen u štátov, ale aj u domácností.
Národniari vytiahli z rukáva ďalší legislatívny návrh zákona. Novelou zákona o cestovnom ruchu chcú do Zákonníka práce chcú zaviesť nový inštitút – príspevok na rekreáciu zamestnancov.
Ak zarobíte viac ako 1 240 eur, na stavebnú prémiu nemáte nárok.
Odporučí sprostredkovateľ klientovi najlepší možný produkt, alebo mu poradí ten, z ktorého má vyššiu províziu? Zákon, sprostredkovatelia, ale aj finančné inštitúcie tvrdia, že sprostredkovateľ musí vždy uprednostniť záujem klienta, a to aj v prípade, ak dostane nižšiu províziu. Klienti však väčšinou nemajú stopercentnú istotu, že to tak aj naozaj je. Zvýšiť pochybnosti klientov o prístupe sprostredkovateľov môže aj krok Slovenskej sporiteľne, ktorá počas posledných mesiacov začala sprostredkovateľom vyplácať nižšiu províziu, ak klientovi dohodnú výhodnejšie podmienky, teda predovšetkým nižší úrok.
Týždeň v komoditách | Uplynulý týždeň padali ceny nielen všetkých komodít, ale aj akcií. Najhoršie sú na tom spracovatelia komodít, ktorí si zo svojich akcií odpísali desatinu percenta.
Ročné zúčtovanie sociálnych odvodov sa malo spustiť už na budúci rok. Do štátnej kasy malo priniesť v roku 2020 okolo 50 miliónov eur. Návrh novely sociálneho poistenia, ktorý je v parlamente, však jeho zavedenie posúva o dva roky, keďže Sociálna poisťovňa nie je na zúčtovanie pripravená.
Podnikatelia odmietajú návrh na prelomenie bankového tajomstva, neveria, že informácie, ktoré sa z ich účtov dozvedia úradníci, nebudú zneužívané. Takýto záver priniesol prieskum Podnikateľskej aliancie Slovenska (PAS) s inštitútom INEKO, ktorý urobili v lete. Proti sa vyjadrilo až 94,6 percenta opýtaných. Ministerstvo financií si skúša pre seba a Finančné riaditeľstvo zabezpečiť pravidelný prísun o pohyboch na účtoch podnikateľov od bánk.
Názor | Nebudeme čakať, kým sa to dozviete z médií, ale priznávame iniciatívne pred verejnosťou, mali sme tu problém s obrovskými únikmi na colniciach. Úniky sme odhalili vlastnou analytikou, voči zodpovedným z našich radov sme už podnikli aj právne kroky a spolupracujeme na prípade s OLAFom. Budeme sa snažiť, aby nás Európska únia nesankcionovala, pretože sme urobili skutočne všetko, čo sme v danom čase urobiť mohli.

- PARTNERI A REKLAMA -

Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press
Tlačová a mediálna agentúra Slovakia Press

PHOTOPRESS - fotobanka
PHOTOPRESS
 
DATAPRESSCOMP
DATAPRESSCOMP

TASR - tlačová agentúra
TASR

TASR - portál Teraz.sk
TERAZ. SK
 
TASR - portál WEBMAGAZIN
WEBMAGAZIN
 
REPORTRESS - tlačové správy
REPORTRESS
 
SLOVENSKÉ REKORDY®
SLOVENSKÉ REKORDY

Visit Us On FacebookCheck Our Feed
Visit Us On TwitterVisit Us On Youtube
Visit Us On GooglePlusVisit Us On Pinterest
Visit Us On Linkedin